Przez dwa dni, 13-14 czerwca 2015r. Elbląg był stolicą polskiego unihokeja. W poszczególnych kategoriach wiekowych rywalizowali ze sobą uczniowie ze szkoł podstawowych, gimnazjalnych a także ponadgimnazjanych. Wśród nich nie mogło zabraknąć oczywiście dziewcząt z naszej szkoły, które po dwudniowej walce zajęły 5 miejsce w Polsce. To najwiekszy wyczyn z dziedziny unihokeja w historii II LO.

9.30, sobotni poranek. W meczu otwarcia naszymi przeciwniczkami były dziewczęta z Sanoka. Zespół ten od razu zwracał na siebie uwagę profesjonalnym wyszkoleniem, zawodniczki trenują regularnie wobec tego niestety miały przewagę nad naszą ekipą. Rywalki górowały nad nami techniką, my z kolei byłyśmy od nich zdecydowanie szybsze. Nasza dynamiczna gra jednak nie wystarczyła, przegrałyśmy 2:0. Drugie spotkanie rozegrałyśy przeciwko drużynie z Gorzowa Wielkopolskiego. Zespół ten był faworytem całej imprezy. Niewątpliwie pokazał dlaczego był za takowego uważany. Gorzowianki bez trudu pokonały nas 5:0. Naszym ostatnim sobotnim przeciwnikm była drużyna z Morąga. Z tym zespołem grałyśmy już w turnieju wojewódzkim, ale nie wspominałyśmy go najlepiej (przegrana 0:4). Tymczasem po pierwszej połowie prowadziłyśmy już 1:0 dzięki golowi Karoliny Tabor. Niestety sytuacja nie trwała długo. W drugiej części meczu nie dałyśmy rady fizycznie sprostać wyzwaniu, zabrakło nam siły, podczas gdy przeciwniczki przeprowadziły kilka zmian i wbiły nam 3 bramki. My w tym spotkanuiu grałyśmy bez żadnej zawodniczki na ławce rezerwowych, wobec tego pod koniec meczu ledwo biegałyśmy po boisku.

 

 

9.30 niedzielny poranek. Tego dnia, rozgrywałyśmy ostatni turniejowy mecz. Rywalkami był zespół ze Złocieńca. Z przyczyn od nas niezależnych ponownie podchodziłyśmy do spotkania bez jakiejkolwiek osoby na ławce rezerwowych. Początek spotkania potoczył się zupełnie nie po naszej myśli, przegrywałyśmy 0:3. W pewnym momencie coś jednak się w nas przełamało i w krótkim czasie, po dwóch bramkach Dominiki Tomaszewskiej oraz jednej bramce Oli Mazur, było już 3:3. Do końca spotkania trwała zażarta walka. Zawodniczki ze Złocieńca zaczęły grać bardzo agresywnie, dwukrotnie sędzia kierował je w stronę ławki kar. Po 24 minutach gry tablica wyników wciąż pokazywała wynik 3:3, wobec tego obydwa zespoły musiały podzielić się puntkami.

Po dwóch dniach sportowych wrażeń, drużyna II LO zakończyła turniej na 5 miejscu. Mimo braku zwycięstwa trzeba przyznać, że poziom prezentowany przez nasze zawodniczki był naprawdę bardzo wysoki, tym bardziej, że przed żadnymi zawodami nie odbył się żaden trening naszej drużyny. Awans do pierwszej piątki zespołów ponadgimnazjanych w całej Polsce to ogromny sukces elbląskiego unihokeja. Mamy nadzieję, że za rok uda się taki wynik co najmniej powtórzyć.

 

Tabela końcowa

1. Sanok
2. Gorzów Wielkopolski
3. Morąg
4. Złocieniec
5. Elbląg

 

Skład zespołu:

Karolina Borowiecka
Dominika Tomaszewska
Ola Mazur
Paula Tęcza
Justyna Nazarewicz
Karolina Tabor
Alicja Parzych
Kasia Grucelska

 

opiekun: Pani Jolanta Jaroszewicz-Kulas

 

Oprac. Dominika Tomaszewska

tegoroczna absolwentka