W dniach 28-30 maja klasa Ie wybrała się na długo wyczekiwaną wycieczkę nad jezioro Ocypel, aby w miejscowości o tej samej nazwie oderwać się na chwilę od obowiązków szkolnych i cieszyć się czasem nad wodą. Pogoda wyjątkowo dopisała i pozwoliła jeszcze bardziej korzystać z atrakcji, jakie przewidzieli dla nas nasi opiekunowie: Państwo Katarzyna i Jacek Cybulscy oraz Pan Janusz Sulkowski. Chcieli oni zaszczepić w nas miłość do kajaków, co niewątpliwie im się udało. W trakcie 2 dni pokonaliśmy niemały jak na amatorów dystanse długości 18 i 22km nurtem malowniczej i nienaruszonej przez człowieka rzeki Wdy.  Jednakże nie wszystkim to wystarczyło i część klasy postanowiła wybrać się nad jezioro, gdzie korzystaliśmy z boiska do piłki plażowej, kąpieliska oraz rowerów wodnych.

Zachody słońca nie przeszkodziły nam w dalszej zabawie, wspólnych tańcach i śpiewie.  Atrakcją wieńczącą nasz wspólny wyjazd było zwiedzanie Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, gdzie została nam przybliżona historia życia autora naszego hymnu Józefa Wybickiego.
Z wycieczki udało nam się przywieźć wiele wspomnień i zdjęć, które można obejrzeć poniżej oraz opaleniznę, która z pewnością przyda się w nadchodzącym letnim sezonie.
Jeszcze raz dziękujemy naszym opiekunom i mamy nadzieję, że w przyszłości jeszcze nie raz będziemy mogli wspólnie cieszyć się tak wspaniałymi wyjazdami.

Klasa Ie
Bartosz Fiedor