W dniach 23 maja - 1 czerwca trzy klasy naszego liceum 2A, 2C i 2D były na wycieczce w Hiszpanii.
Najpierw pojechaliśmy do Austrii a dokładniej do Axams, gdzie mieliśmy nocleg. Hotel był położony wysoko w górach, stąd mieliśmy piękne widoki z okna.
Następnego dnia po śniadaniu pojechaliśmy zmierzyć się z Mediolanem, stolicą finansową Włoch. Zwiedzilismy Galerię Vittorio Emmanuele i oraz Piazza del Duomo, na którym wznosi się wspaniała katedra. Widzeliśmy też Teatro La Scala, słynny teatr operowy. W czasie wycieczki wpadliśmy na jeden dzień do Cannes we Francji i widzieliśmy Pałac Festiwalowy oraz Promenadę Gwiazd.
Potem pojechaliśmy do Barcelony, gdzie zwiedziliśmy Pomnik Kolumba oraz slynny deptak La Ramba. Podziwialiśmy też dzieła Antonia Gaudiego: Sagrada Familia i Casa Mila, widzieliśmy też Muzeum A. Gaudiego.
Potem pojechaliśmy do Madrytu, gdzie poszliśmy do Muzem El Prado, a potem zrobiliśmy sobie spacer historyczny po centrum miasta: Parlament, Pałac Królewski z ogrodami oraz Katedra. Byliśmy też na Gran Via, eleganckiej ulicy Madrytu, gdzie można przenieść sie w czasie i mieć wrażenie, jakby się było w Nowym Jorku w latach 30tych.
Kolejnego dnia pojechaliśmy do Toledo, gdzie podziwialiśmy zabytki w stylu mudejar.
Była też wizyta w Saragossie, gdzie podziwialiśmy Fuente de Espana oraz wspaniałą Bazylikę El Pilar w stylu plateresco.
Nasza podróż zakończyliśmy e obrzydliwie bogatej Genui, gdzie byliśmy w Aquario (mega wspaniały pokaz z delfinami) oraz zwiedzaliśmy starówkę tego miasta.
Prócz zwiedzania kamieni, byliśmy też na włoskiej pizzy oraz makaronie oraz hoszpańskiej paelli i tapas.
W czasie wycieczki część z nas spełniła też obywatelski obowiązek i wzieliśmy udział w głosowaniu w wyborach do Europarlamentu w Konsulacie RP w Barcelonie.
Będzie co wspominać!