Być harcerzem – co to znaczy? Wiedzą to uczniowie naszej szkoły: Oskar Tkaczuk i Kaja Kuligowska (kl. ID i IIB), którzy w piątek 22 lutego 2019r. zorganizowali kiermasz ciast z okazji Dnia Myśli Braterskiej.
Zebrane pieniądze przeznaczone będą na ich drużyny o tajemniczych skrótach: 97 EMDSH Chetan i 107 EŻDH Hesperia.
Drużyny te wchodzą w skład Hufca Elbląg im. Mikołaja Kopernika, który jest odziałem terytorialnym Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej Związku Harcerstwa Polskiego. Hufiec działa na terenie miasta Elbląg i 5 gmin: Elbląg, Milejewo, Tolkmicko, Gronowo Elbląskie, Pasłęk. Zrzesza ponad 400 zuchów, harcerzy, harcerzy starszych, wędrowników i instruktorów.

Na stronie hufca czytamy:
Od ponad 60 lat nie tylko wychowujemy dzieci i młodzież, ale też aktywnie włączamy się w życie naszych lokalnych społeczności. W samym Elblągu organizujemy corocznie Harcerską Akcję Letnią i Zimową zajmując czas dzieciom podczas wyjazdów i w miejscu zamieszkania, festyn dla dzieci "W krainie Króla Piegusa", przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju, Sprzątanie Świata oraz wiele innych przedsięwzięć. Jesteśmy zawsze tam, gdzie potrzebna jest pomoc.

 

Więcej czytaj na http://elblag.zhp.pl/index.php

Każdy kto chce przeżyć przygodę, bawić się w grupie i pomagać innym może zostać harcerzem. Jak to zrobić? - Jak zapisać dziecko? -
Krok 1
Najczęściej gromady zuchowe i drużyny harcerskie oraz starszoharcerskie działają przy szkołach publicznych. W szkole powinniście zorientować się czy działa w niej drużyna.
Krok 2
Jeśli w szkole nie ma drużyny informację znajdziecie w Internecie, gdzie działa najbliższa drużyna.
• Mapa wszystkich jednostek
• Gromady zuchowe (klasy I-III podstawówki)
• Drużyny harcerskie (klasy IV-VI podstawówki)
• Drużyny starszoharcerskie (gimnazjum)
• Drużyny wędrownicze (szkoła średnia)
Krok 3
Jeśli powyższe dane nie są wystarczające zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z sekretariatem hufca - szczegóły w dziale kontakt.