W dniu 18.10.2019 roku, w hali sportowej IV LO w Elblągu, rozegrano turniej eliminacyjny w ramach LICEALIADY w piłce ręcznej chłopców. Nasi uczniowie trafili do grupy z gospodarzami oraz ZSTI.
W pierwszym meczu podejmowaliśmy próbę walki z doświadczonymi, trenującymi piłkarzami IV LO. Mimo starań, przewaga rywali była miażdżąca ale z tym się liczyliśmy. Wszyscy reprezentanci naszej szkoły „poczuli parkiet" aby z uspokojonymi emocjami dobrze zagrać z kolejnym rywalem.

W meczu o awans do półfinału zmierzyliśmy się z ZSTI, które podobnie jak my, wyraźnie uległo IV LO. Początkowo wyrównane spotkanie, z upływem czasu okazywało wyższą skuteczność przeciwników. Stale musieliśmy gonić wynik, bo utrzymywała się jedno-dwubramkowa przewaga ZSTI. Kilka kar po naszych błędach, faulach nie ułatwiało nam gry. Zaczęliśmy jednak dochodzić do sytuacji rzutowych ale zawodziła nas skuteczność. Nasza mieszanka starszych i młodszych uczniów nie sprostała rywalom, więc nasza przygoda z piłką ręczną się zakończyła.


Naszą szkołę reprezentowali: Wiktor Antosiak, Bartosz Fiodor, Jan Wiśniewski, Bartosz Tupaj, Patryk Paturalski, Olaf Bukowski, Szymon Walczyński, Nikodem Kozak, Bartosz Ornoch , Wiktor Bedyński, Stanisław Wiśniewski, Franciszek Marcinkiewicz, Oliwier Masiewicz. Drużynę prowadził Adam Matwiejczuk.
Wyniki meczów: IV LO - II LO 13:3, ZSTI – II LO 10:6

20191018 Licealiada pilka reczna chlopcy