W dniu 08.11.2019 odbył się w naszej szkole XIII już turniej piłki siatkowej dziewcząt o Puchar Dyrektora Szkoły z okazji Święta Niepodległości.

W tym roku udział wzięły cztery zespoły, a ich składy były bardzo mieszane, bo nasze szkolne siatkarki zostały podzielone na oddzielne drużyny, uzupełnione młodszymi koleżankami , które uczą się siatkówki w klasach sportowych w Sportowej Szkole Podstawowej nr 3 w Elblągu objętych również szkoleniem Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego, który to został przeniesiony tam z naszej szkoły po zlikwidowaniu Gimnazjów.

Dziewczęta po podziale na zespoły nadały sobie nazwy drużyn, które nawiązywały do upamiętnianego przez nas w tym dniu Święta Niepodległości. Były to: "Rozmaryny", "Piechota"," Legiony" i" Sparta".
Poprzez taki podział na zespoły rywalizacja była bardzo wyrównana, każdy zespół na miarę swoich możliwości i umiejętności zaprezentował ciekawe i widowiskowe zagrania. Turniej wygrał zespół “Legionów”.
Nie wynik jednak był dla nas w tym turnieju najważniejszy, chodziło nam o upamiętnienie Święta Niepodległości oraz o dobrą zabawę i o jeszcze większą popularyzację tej dyscypliny w naszej szkole.
Turniej podsumowała i wręczyła zwycięskiej drużynie puchar dyrektor szkoły pani Agnieszka Jurewicz.

 

Oprac. Regina Jurczak