Damian Burczyk, uczeń 3 d Gimnazjum nr 3 w Elblągu przy ZSO nr 2 niewątpliwie zasługuje na uznanie i wyróżnienie. Mówi się o tym, że każdy matematyczny konkurs, do którego przystąpił Damian, kończył się dla niego sukcesem w postaci zdobytego tytułu laureata, finalisty, a w najgorszym wypadku po prostu fantastycznymi wynikami. Klasa, w której się uczył była wyjątkowa, bo matematyka była tam królową nauk, a inspiracją i motywacją do wielu działań była wychowawczyni  i nauczycielka matematyki Magdalena Adryjanek.

Czytaj więcej...

Dnia 22 czerwca w auli szkolnej wybrani uczniowie klasy 3c i 3b gimnazjum pod opieką nauczyciela Barbary Marcinkiewicz przedstawiali krótkie scenki teatralne. W ramach przedmiotu Zajęcia Artystyczne w klasie trzeciej, jednym z projektów do wykonania przez uczniów jest ułożenie scenariusza teatralnego, polegającego na adaptacji wybranego tekstu literackiego.

Czytaj więcej...

W dniu 22.06.2015 w hali Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego rozegrano siatkarską Gimnazjadę dla chłopców. Nasza drużyna w fazie grupowej walczyła z Gimnazjum nr 8 ( wygrana 2:0), z Gimnazjum nr 2 (porażka 0:2), z Gimnazjum nr 1 (wygrana 2:0).

Czytaj więcej...

W dniu 19.06.2015 w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym przy Gimnazjum nr 3 w Elblągu odbył się turniej gier singlowych dziewcząt klas czwartych i piątych.
W turnieju wystartowało 20 zespołów dziewcząt z klas V-tych, 16 zespołów z klas IV-tych oraz 6 zespołów z klas III i II z elbląskich szkół podstawowych: SP nr 19, SP nr 25 , SP nr 16, SP nr 6 – to szkoły objęte Akademią S.O.S. oraz SP nr 21.

Czytaj więcej...

Miło nam pinformować, że uczeń klasy Id gimnazjum - Franciszek Zmyślony - został Mistrzem Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Dwuboju Nowoczesnym.

Serdecznie gratulujemy!

Zbliżająca się rekrutacja na rok 2015/ 2016 do szkół ponadgimnazjanych może być inspiracją do przedstawienia oferty szkoły w różnej formie.
II LO w Elblągu zaprosiło uczniów klas trzecich miejskich gimnazjów zainteresowanych wyborem klasy o profilu humanistycznym do udziału w warsztatach dziennikarskich, które odbyły się 9 czerwca 2015r. Bazą do pracy był projekt edukacyjny, nad którym w okresie od stycznia do czerwca 2015r. pracowała klasa humanistyczna 1a LO. Projekt poświecony był mniejszościom narodowym zamieszkującym tereny województwa warmińsko-mazurskiego. Klasa 1 a poświęciła swoją pracę Ukraińcom, a projekt przez nią opracowany został wyróżniony w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Kultur Wschodniosłowiańskich im. Cyryla i Metodego z siedzibą w Pasłęku i Warmińsko- Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu. W nagrodę 1 a wraz z opiekunem Zbigniewem Wielgolaskim pojedzie w czerwcu na wycieczkę edukacyjną do Warszawy.

Czytaj więcej...

27 maja odbył się konkurs międzygimnazjalny pod hasłem "Nie pal - żyj dłużej".
Nasze gimnazjum reprezentowała ekipa w składzie: Natalia Milusz klasa II D, Kinga Dzienisz klasa II E i Bogumił Libura klasa III D.

Natalia zajęła II miejsce, Boguś IV miejsce!

GRATULACJE!

Oprac. Alina Smoleńska - pielęgniarka szkolna

W dniu 19.05.2015 nauczyciele Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy Gimnazjum nr 3 w Elblągu przy współpracy z Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu przeprowadzili warsztaty szkoleniowe, w których wzięło udział aż pięćdziesięcioro nauczycieli wychowania fizycznego z elbląskich szkół oraz powiatu.
Temat warsztatów: "Zastosowanie nowoczesnych metod i narzędzi w nauczaniu elementów techniki w piłce siatkowej".
W pierwszej części obszernie przedstawiliśmy cele i założenia S.O.S. oraz zasady korzystania z platformy multimedialnej:
www.mlodziezowasiatkowka.pl

Czytaj więcej...

             Wielu z nas dość sceptycznie podchodzi do różnego rodzaju poradników i samouczków typu: kurs pisania, kurs gotowania, kurs dziennikarstwa. Okazuje sie jednak , że istnieje coś takiego jak przepis na dobre dziennikarstwo. Przekonaliśmy sie o tym na warsztatach, które poprowadzili dla nas redaktorzy z portEl.pl- pani Natalia Szrama oraz pan Rafał Gruchalski. Podczas spotkania podzielili się swoimi doświadczeniami z praktyki dziennikarskiej.

Czytaj więcej...

W dniu 13. 05. 2015 w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym przy Gimnazjum nr 3 w Elblągu odbył się eliminacyjny turniej ORLIK VOLLEYMANIA.

Turniej rozegrany został pod patronatem Prezydenta Miasta Elbląga Witolda Wróblewskiego, a otwarcia turnieju w jego imieniu dokonała pani Małgorzata Sowicka - Kierownik Referatu Edukacji.

Czytaj więcej...


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki