Drzwi Otwarte w II LO🚪🚪🚪
W środę 5 czerwca 2024r. gościliśmy w naszej szkole uczniów klas ósmych szkół podstawowych. Z przyjemnością otworzyliśmy drzwi wielu gabinetów i sal, by zaprezentować wyposażenie i infrastrukturę naszego liceum. Zależało nam na pokazaniu wielu zajęć różnotematycznych, które realizowane są na lekcjach. Chcieliśmy podkreślić, że szkoła to nie tylko nauka, że bezcenna jest jej aura, a u nas panuje ciepły rodzinny klimat, a Rodzina Jagiellończyka sedecznie powita nowych jej członków.

Czytaj więcej...

Uroczyste zakończenie nauki w II LO🏫
Pożegnaliśmy uczniów klas czwartych. W piątek 26 kwietnia 2024r w sali Kina Światowid zebrali się uczniowie klas maturalnych często wraz z rodzinami, dyrekcja szkoły i nauczyciele by wręczyć świadectwa ukończenia liceum. Podsumowano osiągnięcia z czterech lat nauki – te naukowe i te sportowe i kulturalne.
Klasy wypracowały bardzo wysokie średnie ocen. Spośród 155 osób aż 129 otrzymało świadectwa z czerwonym paskiem. Oto ranking:

Czytaj więcej...

„Brawl stars” to gra mobilna, która jest obecnie bardzo popularna wśród młodzieży, cieszy się ona dużym zainteresowaniem. Wychodząc z ofertą wspólnej zabawy i rozluźnienia życia szkolnego Samorząd Uczniowski zorganizował turniej gier, w którym wyłoniły się trzy najlepsze drużyny w naszej szkole.

Pomysłodawca turnieju to Michał Wojnowski (3f), który wraz z Samorządem Uczniowskim zorganizował i poprowadził turniej.

I etap rozgrywek odbył się 20.03.2024 w szali gimnastycznej - iglo.

Czytaj więcej...

Od kilku lat nasza szkoła bierze udział w Targach Edukacyjnych w Nowym Dworze Gdańskim.

Targi te organizowane są w SP nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim. W tym roku - 21 marca 2024r. - swoją ofertę edukacyjną zaprezentowały szkoły ponadpodstawowe z województwa pomorskiego oraz licznie przybyły szkoły z Elbląga.

Uczniowie II LO z zaangażowaniem udzielali odpowiedzi na różne pytania ósmoklasistom, wyjaśniali zawiłości życia szkolnego 😉🙂 i opowiadali o swoich profilach klas.

Czytaj więcej...

W środę 13 marca 2024r. w Urzędzie Miasta odbył się konkurs na pięcioletnią kadencję dyrektora naszej szkoły.

Z przyjemnością informujemy, że konkurs  wygrała obecna dyrektor szkoły - pani Agnieszka Jurewicz. Będzie to jej czwarta kadencja zarządzania II LO, z czego bardzo cieszymy się!

Życzymy na tę kolejną kadencję samych dobrych wydarzeń, sukcesów i satysfakcji zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym.

Gratulujemy!

Społeczność Jagiellończyka

Czytaj więcej...

Dzień Kobiet można celebrować na różne sposoby. My postanowiliśmy muzycznie i tanecznie, a przede wszystkim humorystycznie.

W czwartek 7 marca 2024 przeprowadzony został szkolny konkurs muzyczny „Twoja twarz brzmi znajomo”z okazji Dnia Kobiet, w którym główną nagrodą był była nagroda pieniężna o wartości 300 zł z przeznaczeniem na wyjście klasy do pizzerii z okazji Dnia kobiet.

Do zabawy przystąpiło sześć klas : 1a, 1c, 2b, 2d, 3c i 3f

Czytaj więcej...

Pierwszy "Złoty Bilet” wręczony!

Turniej o „Złoty Bilet” uprawniający jednorazowo do przesunięcia pracy klasowej lub sprawdzianu odbył się w auli szkolnej w dniu 23.02.2024r.

Zabawę zorganizował Samorząd Uczniowski Do konkursu przystąpiły klasy pragnące nie tylko zdobyć „Złoty Bilet” ale też lubiące zabawę, quizy oraz gustujące w potrawie – KEBAB! Finałową konkurencją turnieju były zawody w spożywaniu kebabów na czas. Zawodnicy musieli użyć mięsni żwaczy na pełnej mocy, bo doping publiczności był tak ogromny, że nie sposób było nie zawalczyć z pełnym poświęceniem. Tak też się stało. Zawodnicy z pasją żuli kolejne kęsy, popijając wodą. Ostatecznie "Złoty Bilet" wywalczyło dwóch uczniów z klasy IIIE.

Dziękujemy z wspólną zabawę, gratulujemy wygranej!

Czytaj więcej...

Blisko 200 kart💌💌💌 z życzeniami, wierszami, pozdrowieniami wrzucono do szkolnej walentynkowej skrzyneczki.

Karty walentynkowe posegregowane według klas trafilły 14 lutego2024r. do adresatów. Korespondencję dostarczyła ekipa szkolnej Poczty Walentynkowej a wśród niej nasze przesympatyczne Amorki – Szymon i Antoni😀💝💝💝.

Dziękujemy za zabawę i polecamy się za rok !

Czytaj więcej...

W sobotę 13 stycznia 2024r. uczniowie klas czwartych bawili się na 💃🏻💃🏻🕺🏻🕺🏻 balu studniówkowym🎈🎈 w sali bankietowej Nowa Holandia.

Jak co roku uroczyste otwarcie rozpoczął piękny układ poloneza, którego w pierwszej parze zatańczyli pani Agnieszka Jurewicz – dyrektor szkoły oraz Maksym Lipieński z IVb. Oprócz poloneza młodzież przygotowała pokaz walca wiedeńskiego pod kierunkiem pani Edyty Beńko. Uczta dla oczu oglądających, przyjemność dla nauczycieli i duma dla rodziców, którzy licznie przybyli na otwarcie balu. Potem życzenia dobrej zabawy od pani dyrektor , toast, podziękowania dla wychowawców, nauczycieli i rodziców i zabawa start! Tańce grupowe i solo, wspólna „belgijka”, fotobudka. Niczego nie zabrakło. Przede wszystkim dopisywał dobry humor, bo to gwarancja udanego balu.

Za chwilę ferie, zimowy odpoczynek i … odliczanie do egzaminu maturalnego! Trzymamy za Was kciuki.

Czytaj więcej...

W piątek 22 grudnia 2023 odwiedzili nas Harcerze ze Szczepu Bukowina i Szczepu Wanbli, aby przekazać Betlejemskie Światło Pokoju🕯🕯🕯

Skąd ta idea? Historia zaczyna się w Betlejem, mieście położonym w Autonomii Palestyńskiej, które przez lata było w centrum napięć politycznych, konfliktów zbrojnych oraz ataków terrorystycznych. Właśnie tam ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus.

W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.

Czytaj więcej...


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki