W dniu 19.05.2015 nauczyciele Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy Gimnazjum nr 3 w Elblągu przy współpracy z Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu przeprowadzili warsztaty szkoleniowe, w których wzięło udział aż pięćdziesięcioro nauczycieli wychowania fizycznego z elbląskich szkół oraz powiatu.
Temat warsztatów: "Zastosowanie nowoczesnych metod i narzędzi w nauczaniu elementów techniki w piłce siatkowej".
W pierwszej części obszernie przedstawiliśmy cele i założenia S.O.S. oraz zasady korzystania z platformy multimedialnej:
www.mlodziezowasiatkowka.pl

W drugiej części szkolenia przeprowadziliśmy zajęcia pokazujące ćwiczenia z rozgrzewki dynamicznej, z użyciem przyrządów oraz ćwiczenia z zastosowaniem nowoczesnych metod i narzędzi w nauczaniu elementów techniki piłki siatkowej. Na koniec zaprezentowaliśmy fragmenty gry, które zostały nagrodzone brawami. Wszystkie ćwiczenia demonstrowały uczennice klas I, II i III naszego siatkarskiego ośrodka.
Zajęcia prowadzone były przez nauczycieli Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego Aleksandrę Pietrulewicz, Reginę Jurczak i Wojciecha Samulewskiego.
Uczestnicy warsztatów otrzymali nieodpłatnie materiały szkoleniowe, zaświadczenie o udziale w szkoleniu oraz plakaty Młodzieżowej Akademii Siatkówki. Zaproponowaliśmy także możliwość przeprowadzenia zajęć w macierzystych szkołach oraz zajęć konsultacyjnych dla młodzieży utalentowanej siatkarsko.

S.O.S Elbląg
A. Pietrulewicz, R. Jurczak, W. Samulewski

 


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki