W dniu 11 maja, uczniowie Gimnazjum nr 3, a w szczególności klasa 2f oraz dzieci z Przedszkola nr 4 w Elblągu uroczyście świętowały obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Maj to szczególny czas, gdyż każdy Polak powinien pamiętać o ważnych wydarzeniach dla naszej Ojczyzny. Uchwalenie Konstytucji 3 Maja oraz Dzień Flagi Państwowej to znaczące daty w historii kraju, dlatego też postanowiliśmy połączyć siły i w ramach tak ważkich wydarzeń zainscenizować przedstawienie w duchu patriotycznym.

Nasi uczniowie wcielili się w role lekarzy, którzy zatroskani zdrowiem Ojczyzny, stawiali diagnozę oraz przysłuchiwali się Jej opowieściom z przeszłości. Istotne były jednak doznania artystyczne, bo uczniowie wykorzystywali podczas inscenizacji dźwięki sygnalizujące odgłosy karetki czy EKG serca.
Celem uroczystości było rozbudzenie w najmłodszych zainteresowań Ojczyzną i kształtowanie poczucia dumy z przynależności narodowej. Świętowaniu więc towarzyszyły pojawienie się J. Piłsudskiego i jego współtowarzyszy, którzy przybyli w akompaniamencie utworu muzycznego „Warczą karabiny – Piosenka Brygady Piłsudskiego”. W tematykę święta flagi wprowadził dzieci film edukacyjny .„Polskie Symbole Narodowe”.
Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem obejrzały przygotowany materiał. Następnie mali aktorzy wyrecytowali we fragmentach wiersz „Polska Flaga” i zaśpiewali piosenki patriotyczne. Zespół „Wesołe Poleczki” zaprezentował swój popisowy utwór „Polska Kraina” i dzieci wyśpiewały sobie tym samym I miejsce w Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej.
To wydarzenie na długo zagości w naszej pamięci, a w szczególności współpraca małych i dużych, by zaprezentować to co najlepsze w nas i w naszej Ojczyźnie.

 


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki