Osiągnięcia uczniów (olimpiady, konkursy) ZSO nr 2 w Elblągu w roku szkolnym 2015/2016

 

Imię i nazwisko

klasa

Olimpiady i konkursy przedmiotowe

Etap, miejsce

Opiekun

Kacper Kwiliński

3c

Konkurs Naukowy E(X)PLORY 2016

Praca badawcza "Synteza analogów kapu modyfikowanych fluoroforem GFP do badań ich oddziaływań z białkiem wiążącym kap elF-4E" . Praca zakwalifikowała się do ogólnopolskiego Finału Gdynia E(x)plory Week 2016.

Hanna Pietras

Kacper Kwiliński

3c

XLV Olimpiada Biologiczna

Tytuł laureata etapu okręgowego

wyróżnienie za pracę badawczą pt. "Zróżnicowanie gatunkowe grzybów poliporoidalnych na zielonym i niebieskim szlaku w parku Bażantarnia w Elblągu".

Hanna Pietras

Adianna Czabon,

Joanna Goljanek,

Mateusz Chromiński

Tomasz Ciborowski Krzysztof Sajko

Szymon Rękawik

 

Paweł Lefelbajn

Bartłomiej Ławrynowicz

3e

3e

3e

3e

3e

3e

 

2e

2e

Konkurs Matematyczny „Wygraj Indeks” Politechnika Gdańska

 

 

Zakwalifikowali się do finału ogólnopolskiego

 

 

 

 

 

Szymon Rękawik i Paweł Lefelbajn – laureaci finału ogólnopolskiego

Katarzyna Cybulska

 

 

 

 

 

Ewa Aniszewska

Szymon Rękawik

3e

Olimpiada "O Diamentowy Indeks AGH" z matematyki.

Tytuł laureata etapu centralnego

Katarzyna Cybulska

Paweł Lefelbajn

2e

LXVII Olimpiada Matematyczna

Udział w etapie okręgowym

Ewa Aniszewska

Paweł Lefelbajn

2e

65. Olimpiada Fizyczna

Udział w etapie okręgowym

Jacek Tomczak

Hubert Mierka

Krzysztof Sajko

3e

3e

Konkurs fizyczny "Wygraj Indeks Wcześniej" organizowany przez Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Tytuł laureata etapu centralnego

Jacek Tomczak

Paweł Lefelbajn

2e

Szósty Łomżyński Konkurs Matematyczny. Organizatorem konkursu jest Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, Instytut Informatyki i Automatyki

zakwalifikował się do rundy finałowej, ale nie pojedzie z powodu udziału w innym konkursie

 

Zuzanna Makowska

Mateusz Radziński

2d

2d

Olimpiada Geograficzna o Diamentowy Indeks AGH

Udział w etapie okręgowym

Dorota Szocik

Zuzanna Makowska

Agata Licznerska

Marta Bończak

Joannna Chomnicka

Karolina Piątkowska

2d

2d

2c

2c

2c

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

Drużynowo miejsce VI w etapie rejonowym

Dorota Szocik

Tomasz Ciborowski

Szymon Rękawik

 

Paweł Leflebajn

3e

3e

 

2e

Powszechny Internetowy Konkurs

dla Uczniów Szkół Średnich – Matematyka XVII edycja organizowanego przez Politechnikę Warszawską

Tomasz Ciborowski uzyskał tytuł finalisty ogólnopolskiego

 

Szymon Rękawik zakwalifikował się do finału

 

Paweł Lefelbajn zakwalifikował się do finału

Katarzyna Cybulska

 

 

 

Ewa Aniszewska

Michał Olewniczak

Oskar Ronda

Karolina Tabor

Damian Żak

Aleksandra Dańczyszyn

Małgorzata Krajnik

3b

2b

3c

3b

3c

2c

XX edycja Konkursu Chemicznego Politechniki Gdańskiej Wygraj Indeks

 

zdobyli tytuł laureata finału ogólnopolskiego

 

Jan Smusz

2c

Ogólnopolski KONKURS NEUROBIOLOGICZNy "BRAIN BEE" Instytu Zoologii Uniwersytetu Jagiellońskiego

Tytuł finalisty etapu ogólnopolskiego

Janek osiągnął świetny wynik, znalazł się wśród 10 najlepszych uczniów w Polsce

Hanna Pietras

Agnieszka Engler

Karolina Haryńska

2a

2a

Ogólnopolski konkurs Manga

Wyróżnienie za autorski jednostronicowy komiks manga.

Agnieszka Jurewicz

Piotr Nawrocki

2a

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Prawniczej "LEX MASTER" organizowany przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji na zlecenie Ministerstwa Sprawiedliwości

Laureat IV miejsca

Marek Nowosad

Angelika Tatarewicz

Alicja Pawłowska

2a

2a

Olimpiada Solidarności tytuł finalisty etapu okręgowego Marek Nowosad

Wiktoria Jakubowska

Karolina Kozakiewicz

3a

3a

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Mediach organizowana przez Instytut dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim

Tytuły laureata finału ogólnopolskiego

zdobyły indeksy na wybranych uczelniach państwowych

Marek Nowosad

Karolina Maj 2a Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej tytuł finalisty etapu centralnego Marek Nowosad
Piotr Nawrocki 2a Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie awans do etapu okręgowego Marek Nowosad

Mateusz Zieliński

2d

XXVIII Olimpiada Filozoficzna

Udział w etapie okręgowym

 

Anna Bisaga

2a

XLII Olimpiada Historyczna

Tytuł finalisty etapu centralnego

Zdzisław Wielgolaski

Kamil Barc

3a

Olimpiada Wiedzy Historycznej

Tytuł finalisty etapu ogólnopolskiego

Laureat wojewódzki

Elżbieta Paprocka

Zuzanna Mikucka

3a

Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka we Współczesnym Świecie

Tytuł finalisty etapu centralnego

Marek Nowosad

Karolina Szelezin

3a

Olimpiada Wiedzy o III RP

Tytuł finalisty etapu centralnego

Marek Nowosad

Aleksandra Kasin

3a

XLVI Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

Tytuł finalisty etapu centralnego

Iwona Studzińska

Magdalena Solecka

3e

Olimpiada Lingwistyki Matematycznej

Udział w etapie okręgowym

Katarzyna Cybulska

Paweł Lefelbajn

 

 

 

Szymon Rękawik

2e

 

 

 

3e

Konkurs otwarty "Rozwiąż i Ty" PWSZ pod patronatem profesora Henryka Iwańca

Tytuł laureata

 

 

 

IV miejsce

Ewa Aniszewska

 

 

Katarzyna Cybulska

Michał Kapteina

3c

Olimpiada Wiedzy o Żywności i Żywieniu XXI edycja

Tytuł finalisty etapu centralnego

Hanna Pietras

Paulina Ziemak

2c

XXIV Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

II miejsce w województwie

Hanna Pietras

Alicja Jurewicz

Agnieszka Dąbkowska

Maciej Berkowski

1c

1c

2e

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej.

Alicja Jurewicz – awans do etapu wojewódzkiego - ustnego

Agnieszka Dąbkowska – awans do etapu centralnego

 Maciej Berkowski – awans do etapu centralnego

Hanna Pietras

Zuzanna Demkowicz-Dobrzańska

3d

XVI edycja konkursu „Pokaż nam język”

 

I miejsce etapie ogólnopolskim

Anetta Krupa

Tomasz Ciborowski

Paweł Lefelbajn

Patryk Sobolak

Piotr Studziński

3e

2e

2e

2e

Konkurs matematyczny organizowany przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski

 

Tomasz Ciborowski , Patryk Sobolak , Piotr Studziński udział w finale wojewódzkim(ostatni etap)

Paweł Lefelbajn – tytuł laureata ostatniego etapu wojewódzkiego

Ewa Aniszewska

Paweł Lefelbajn

2e

XIV Warmińsko-Mazurskie Zawodach Matematycznych

I miejsce w województwie kategorii szkół ponadgimnazjalnych

Ewa Aniszewska

 

 

Ogólnopolski konkurs KANGUR MATEMATYCZNY

Wynik bardzo dobry-

Paweł Lefelbajn 2e

Wyróżnienia-

 Banucha Mateusz 1c,

Dąbkowska Agnieszka 1c

 Olszewska Anna 1c

Wojtaś Filip 1e,

Studziński Piotr 2e

Szmit Kamil 2e

Mikołaj Mysiakowski 3e

Szymon Rękawik 3e

Joanna Goljanek 3e

Angelika Skarbek 2d

Kamil Nalikowski1 e

Kacper Kwidziński 1e

Cezary Czerniewski1 e

Szymon Terech 1e

Ewa Aniszewska

Katarzyna Cybulska

Szymon Rękawik

Tomasz Ciborowski

Mateusz Chromiński

Krzysztof Sajko

Magdalena Solecka

Żarczyński Michał

Bartosz Tański

Aleksandra Punda

Maciej Rakocki

Anna Dobrowolska

Paweł Lefelbajn

Patryk Sobolak

3e

3e

3e

3e

3e

3e

3e

3e

3e

3e

3e

2e

2e

Konkurs matematyczny PWSZ

Udział w etapie wojewódzkim

 

 

Szymon Rękawik II miejsce w osstatnim etapie wojewódzkim

Paweł Lefelbajn III miejsce

w etapie ostatnim wojewódzkim

 

II LO zajęło I miejsce w kategorii najlepsza szkoła

 

Katarzyna Cybulska

 

Ewa Aniszewska

 

Imię i nazwisko

klasa

Inne konkursy i zawody sportowe

Etap, miejsce

Opiekun

Angelika Tatarewicz, Patrycja Masternak

Alicja Pawłowska

2a

gra miejska w konkursie "Początki państwa polskiego - 1050 rocznica Chrztu Polski"

I miejsce drużynowo

Zdzisław Wielgolaski

Kinga Skalij

Angelika Tatarewicz

Martyna Latecka Weronika Orłowska

1b

2a

2e

1c

Zawody lekkoatletyczne szkół ponadgimnazjalnych w Pasłęku

Kinga Skalij złoto 100m

Angelika Tatarewicz złoto 800m

Martyna Latecka brązowy medal 800m

Weronika Orłowska brązowy medal skok wzwyż

 

Angelika Tatarewicz

2a

Otwarte Mistrzostwach WMZ LZS w biegach przełajowych Pasłęku

srebrny medal

 

Kinga Siuciak Aleksandra Żarczyńska

Martyna Latecka

Agata Licznerska

Klaudia Tomaszewicz Natalia Hofman

Joanna Chomnicka

Aleksandra Mazur

Karolina Tabor

Angelika Tatarewicz

Aleksandra Leszko

1d

1c

2e

2d

2c

3c

2c

3c

3c

2a

1b

Mistrzostwa Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowym Mieście Lubawskim

II miejsce drużynowo

 

Patryk Dalidowicz Szymon Terech Kacper Dratwa

1e

1e

1e

Zawody wędkarskie o Puchar Prezydenta Elbląga

I miejsce drużynowo

 

Indywidualnie:

Patryk Dalidowicz III miejsce

Szymon Terech Iv miejsce

Janusz Sulkowski

Jędrzej Tekliński

1a

konkurs "CashFlow”

IV miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych

 

Klaudia Abłażewicz

3b

Mistrzostwach Polski Cheerleaders w Gdyni

I miejsce

 

Beniamin Rumak

3e

Mistrzostwa Polski Seniorów w short tracku,

Złoty medal w kategorii mężczyzn i tytuł Mistrza Polski seniorów w biegu sztafetowym na dystansie 5000m

Ireneusz Borowiecki

Jakub Kowalski

1e

Ogólnopolska Olimpiada Juniorów Młodszych w Judo

brązowy medal

Paweł Stoba

Aleksandra Szczyglowska

 Daria Pik Gracja Bogacz

Izabela Giecewicz

Karolina Kaczmarczyk Dominika Dziczek Weronika Wołodko Milena Figielska

Julia Dunajska

 Aleksandra Sikorska

2a

2a

2a

2b

2b

2b

2c

2c

2d

1c

Licealiada Piłki Siatkowej Dziewcząt

Mistrzostwo Województwa W-M w piłce siatkowej dziewcząt.

Awans do Finału Ogólnopolskiej Licealiady.

X miejsce w finale ogólnopolskim Licealiady

Wojciech Samulewski

AdriannaCzabon

 Adam Papierowski

 Hubert Mierka

 Mikołaj Mysiakowski

 Hubert Majchrowski

3e

3e

3e

3e

2e

Licealiada Turniej Szachowy

III miejsce drużynowo

Indywidualnie:

V miejsce Ada Czabon

V miejsce Hubert Majchrowski

Jolanta Jaroszewicz-Kulas

Kacper Kwiliński

3c

XXI Ogólnopolskim Konkurs "O Literacki Laur Arbuza" organizowany przez II LO w Tomaszowie Mazowieckim

wyróżnienie

Ewa Adamowicz

Bartosz Cebula

3d

VI edycja Konkursu „Wiem na bank”

nagroda pierwszego stopnia w konkursie indywidualnym

Agnieszka Antoniuk-Rumak

Aleksandra Mazur

3c

Puchar Polski Juniorek i Juniorów w Judo.

III miejsce w kategorii do 57 kg

 

Aleksandra Żarczyńska

Kinga Siuciak

Alicja Pawłowska

Angelika Tatarewicz

Aleksandra Mazur

Karolina Tabor

Justyna Nazarewicz

Anna Grabowska

1c

1d

2a

2a

3c

3c

3e

2e

Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w unihokeju

III miejsce (brązowy medal) drużynowo

Paweł Stoba

Michał Zamojcin

1d

Mistrzostwach Polski JM,J, U21 w karate WKF w Pleszewie.

srebrny medal

 

Beniamin Rumak

3e

Ogólnopolskie Zawody Rankingowych w short tracku

 brązowy medal -500m (kat open)

 

 

Patryk Dalidowicz

1e

Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Mława

I miejsce-50m stylem dowolnym

I miejsce-100m stylem dowolnym I miejsce-50m stylem klasycznym II miejsce-100m stylem klasycznym w sztafecie I miejsce 4x50 stylem dowolnym w sztafecie I miejsce 4x50 stylem zmiennym

Janusz Sulkowski

Klaudia Sadłowska Justyna Nazarewicz Anna Grabowska

 

3d

3e

2e

Wojewódzki turniej tenisa stołowego dziewcząt i chłopców

brązowy medal

Jolanta Jaroszewicz-Kulas

Szymon Rękawik

3e

PolskaManX Cross-Quadrathlon międzynarodowa impreza sportowa, w Wolsztynie

Kategoria Open – miejsce XI ogólnej klasyfikacji

Tytuł Mistrza Świata Juniorów w Quadrathlonie

 

Michał Kornacki

2e

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Niech żyje Rock N’ Roll pod honorowym patronatem Pana Jacka Karnowskiego Prezydenta Miasta Sopotu

I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych

 

Oliwia Hryniewicz

2c

Konkurs fotograficzny organizowany przez ECEE w Elblągu pt. „Magia światła w przyrodzie”

I miejsce w województwie

 

Paweł Czapla Wiktor Urbański

1e

1d

Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej w kategorii junior młodszy organizowanych przez ZPRP

Drużynowo Wicemistrzowie Polski (MKS Truso Elbląg)

 

 


Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 za:

Szkoła w chmurze Microsoft

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki