Drużyna z województwa warmińsko-mazurskiego zwyciężyła w prestiżowej „Olimpiadzie Solidarności – Dwie dekady historii”. Beata Dzięgo z II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu wraz z kolegami Mateuszem Latawskim z liceum w Węgorzewie i Arkadiuszem Tarakwian z Kętrzyna pokonali w finale we Wrocławiu 15 innych 3-osobowych zespołów z całej Polski.

Czytaj więcej...

12 kwietnia uczniowie naszego liceum wieli udział w grze miejskiej. Celem tej inicjatywy było rozpowszechnianie wśród uczestników wiedzy na temat historii miasta Elbląg, a przede wszystkim historii Browaru w Elblągu. Ponadto, uczniowie mieli okazję rozbudzić swoją kreatywność, sprawdzić swoje umiejętności zręcznościowe oraz poćwiczyć myślenie logiczne.Nasz team składał się z 6 chłopaków z klas licealnych, z klasy 1d : Kacper Bieliński i Krzysztof Jabłonowski oraz klasy 2 e : Jakub Dębicki, Jan Iwaniszych, Kuba Kowalski oraz Kacper Ledwosiński. Nasi chłopcy nie mieli sobie równych i bez problemu pokonali swoich rywali. Serdecznie gratulujemy i z niecierpliwością oczekujemy reaktywacji naszego teamu w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Dzięki partnerskiej współpracy określonej umową między II Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu, a Politechniką Gdańską maturzyści elbląskiej szkoły są na bieżąco informowani o nowych kierunkach nauczania na gdańskiej uczelni, co jest bardzo dobrą i skuteczną formą przybliżenia licealistom oferty edukacyjnej szkoły wyższej bez konieczności jej odwiedzania. 10 marca 2017r. wizyta Małgorzaty Mańkowskiej, absolwentki II LO, dziś ambasadorki byłej szkoły i studentki na Wydziale Inżynierii Dźwięku i Obrazu, a także Artura Suchockiego- studenta Informatyki, była dla maturzystów ciekawym i pożytecznym wydarzeniem, o czym świadczą zadawane przez nich po wykładzie liczne pytania.

Czytaj więcej...

"Tabu" jest wysoko budżetowym serialem telewizji BBC. Miejscem akcji jest dziewiętnastowieczny Londyn. Trzeba przyznać, że scenografia filmu jest opracowana do perfekcji. Ulice są brudne, wypełnione żebrakami i szumowinami. Z różnego rodzaju dworków zamieszkiwanych przez burżuazję wręcz wylewa się przepych.
W serialu występują aktorzy światowego formatu tacy jak: Tom Hardy, Jonathan Pryce i Oona Chaplin. Sam ten fakt powinien zwrócić uwagę świadomego odbiorcy kina.

Czytaj więcej...

"Milczenie" jest najnowszym filmem Martina Scorsese, opowiadającym historię dwóch XVII - wiecznych Jezuitów (Andrew Garfield i Adam Driver). Księża dowiadaują się, że ich nauczyciel ojciec Ferreiry (Liam Neeson), który wyruszył wiele lat wcześniej do Japonii, by krzewić wiarę chrześcijańską i zerwał ze swoimi przekonaniami, misją, powołaniem, a także wyparł się wiary. Księża nie mogą w to uwierzyć i wypływają w daleką podróż na Wschód, by odnaleźć Fereirę, dowieść jego niewinności i kontynuować misję w Japonii, czyli kraju, w którym chrześcijaństwo jest karane śmiercią.

Czytaj więcej...

"Powidoki" to film opowiadający o ostatnich latach życia polskiego malarza Władysława Strzemińskiego, który zmaga się z przeciwnościami losu i z socjalistycznym systemem władzy.

"Powidoki" są też ostatnim filmem Andrzeja Wajdy, czyli kogoś, kto w dużym stopniu uformował kształt obecnego polskiego kina. Należy się jednak zastanowić, czy sam fakt obecności tego wybitnego reżysera na liście twórców gwarantuje wybitny film... Może kiedyś gwarantowała, ale teraz film "Powidoki" można uznać co najwyżej za średnią produkcję.

Czytaj więcej...

10 lutego 2017 roku, w przepięknej zimowej scenerii lasów i pól w Zastawnie, uczniowie klasy IIe gimnazjum wraz z wychowawcami: B. Marcinkiewicz i W. Samulewskim przebywali na klasowym kuligu. Zabawy było co niemiara, a nasi gospodarze zapewnili nam profesjonalną obsługę i bardzo smaczny poczęstunek.

 Polecamy wszystkim gorąco!

Oprac. B. Marcinkiewicz

Czytaj więcej...

Oceny śródroczne wystawione, śnieg za oknem, duch ferii wszechobecny….., a my postanowiliśmy sprawdzić wiedzę i umiejętności w grze dydaktycznej „Bezpieczna kasa” w ramach „Ekonomii na co dzień”. Poruszaliśmy się w obszarach budżet, bank, haker, zadłużanie się. Uczniowie z klasy IE o profilu matematyczno-fizycznym w zespołach dwuosobowych starali się rozwiązać sytuacje i udzielić porad w zakresie bezpieczeństwa ekonomicznego i finansowego.Za prawidłową odpowiedź „zarabiali” 2 zł (niestety pieniądz wycięty z tektury).

Czytaj więcej...

Studenci Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku- partnera ZSO nr 2 w Elblągu, uczelni numer jeden na Pomorzu według rankingu miesięcznika Perspektywy i szkoły docenianej przez pracodawców zgodnie z rankingiem tygodnika Wprost- gościli w elbląskim II LO, czyniąc Mikołajki wyjątkowym wydarzeniem szczególnie dla tegorocznych maturzystów. Przedmiotem ich wizyty były warsztaty poświęcone skutecznym wystąpieniom publicznym, co z uwagi na zbliżające się egzaminy maturalne, a także przyszłe rozmowy kwalifikacyjne o pracę i samodzielne decyzje życiowe mogły okazać się bardzo cennym źródłem wiedzy dla startujących w dorosłość uczniów.

Czytaj więcej...

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 14-20 listopada 2016r. Elbląski Park Technologiczny zgromadził ludzi obecnego i przyszłego biznesu, czyli lokalnych przedsiębiorców, a także uczniów m. in. II LO w Elblągu. Celem spotkania 16.11.16. była konfrontacja między najmłodszym pokoleniem, rozwijającym się, stojącym u progu decyzji życiowych, a doświadczonymi i początkującymi biznesmenami, bo w toku ich wspólnych debat możliwa była rozmowa o praktycznych wskazówkach dobrych do wykorzystania w realnej geo- politycznej rzeczywistości.

Czytaj więcej...


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki