Ostatnie pożegnanie

Zrzut_ekranu_2024-05-24_094951.png

Zawiadamiamy, że pożegnanie Anny Koc-Jaśkiewicz odbędzie się 28.05.2024r.
w kościele Wszystkich Świętych w Elblągu.

Wystawienie urny nastąpi o godz. 10.00.

Msza Święta Żałobna odprawiona będzie o godz. 10.30.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się po mszy na Cmentarzu Komunalnym Dębica
w Elblągu przy Nowym Domu Pogrzebowym.

 

 

 

kokardka.png Pożegnanie

20240523 Koc Jaskiewicz AnnaZ niewysłowionym bólem zawiadamiamy, że odeszła na zawsze Anna Koc-Jaśkiewicz.

 

Nasza Ania, wspaniała nauczycielka chemii i fizyki, oddana uczniom wychowawczyni, serdeczna koleżanka, życzliwy, dobry, kochający życie człowiek. Pozostanie na zawsze w pamięci przyjaciół, wdzięcznych uczniów, rodziców i nauczycieli.

Będzie nam jej bardzo brakowało.

 

Rodzinie i najbliższym składamy najszczersze kondolencje.

 

Pogrążeni w głębokim smutku Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy szkoły, Uczniowie oraz cała społeczność Jagiellończyka.

 

 

 

.

2024 Drzwi otwarte

II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu nadal utrzymuje się w ścisłej czołówce najlepszych szkół ogólnokształcących w kraju. Tak wynika z rankingów magazynu „Perspektywy”, które ukazują się w styczniu rok rocznie od osiemnastu lat.
II LO z Elbląga jest jedną z trzech szkół średnich w mieście, która znalazła się w rankingu najlepszych pięciuset polskich liceów ogólnokształcących. Zajmuje tam dwieście dwudziestą pozycję, co w grupie czterech tysięcy takich szkół w kraju stanowi ogromne wyróżnienie. Jeśli zawęzić ten ranking do rangi wojewódzkiej, II LO jest ósmą najlepszą spośród dwudziestu pięciu uwzględnionych. To zapewnia tej placówce powód do dumy i zaszczytu z tytułu przynależności do grupy srebrnych liceów. Ranking Szkół Olimpijskich pokazuje, że na pozycji sto czterdziestej siódmej na dwieście możliwych II LO wychowuje i kształci wspaniałych, ambitnych, mądrych laureatów i finalistów olimpiad tematycznych i przedmiotowych.

„Jest nam ogromnie przyjemnie, że nasz trud nie idzie na marne. Ważne jest to, że idziemy konsekwentnie w dobrym kierunku, który obraliśmy wiele lat temu. A najwspanialsze jest potwierdzenie, jakie dają rankingi „Perspektyw”, że to jest dobry kierunek”- mówi dyrektor szkoły Agnieszka Jurewicz.
Osiągnięcia w postaci wysokich lokat w rankingach uznanego magazynu „Perspektywy”, wygrane w konkursach i olimpiadach, sukcesy sportowe, stuprocentowa zdawalność egzaminów maturalnych i bardzo wysoki poziom rekrutacji absolwentów na studia wyższe stawiają od lat II LO z Elbląga na najwyższym stopniu podium w mieście. To szkoła z tradycjami. Niektóre z nich potwierdza zdobyty jesienią 2017r certyfikat, zaświadczający, że szkoła jest wierna dziedzictwu narodowemu. Należy trzymać kciuki za takich uczniów, nauczycieli, dyrekcję i wszystkich popierających ich trud i sukcesy, czyli rodziców, władze miasta i sympatyków, bo taka współpraca i zaangażowanie pozwalają optymistycznie patrzeć w dalszą przyszłość tej szkoły.


Dorota Radomska
Rzecznik prasowy II LO


 


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki