Tuż przed feriami – w piątek 19 stycznia 2018r. – klasa IIC LO postanowiła wykorzystać niepewną zimową aurę i pojechała do Zastawna na kulig.
Zaraz za miastem okazało się, że śniegu jest całkiem sporo i że szykuje się świetna zabawa. Kto był w Zastawnie w gospodarstwie agroturystycznym Witalis, to wie, że usytuowane jest w przepięknym krajobrazie i daje swym gościom wytchnienie od miejskiego zgiełku.
Najpierw było „rytualne rozpalanie ogniska”. Chłopakom poszło to całkiem sprawnie i zadanie szybko zaliczyli. Potem nastąpiło tzw. saneczkowe szaleństwo na pobliskiej górce. Zjazdy wykonywane były różnymi technikami: tradycyjnymi i innowacyjnymi. Niektórzy zjeżdżali z okrzykami, inni się turlali a jeszcze inni próbowali sztuki grupowego zjazdu.

Następnie na młodzież czekał kulig. Po serii zabaw ze śniegiem konieczne było ogrzanie się i „podsuszenie” przy ognisku. Zabawy i świeże powietrze podsyciły apetyty, więc rozpoczęło się zbiorowe pieczenie kiełbasek i rozgrzewanie gorącą herbatą. Kto miał siłę, a mieli ją wszyscy, ponownie szalał na sankach i zjeżdżał z górki. Było też lepienie bałwanka i nacieranie policzków. Na zakończenie pobytu przygotowany został słodki poczęstunek: świeżo upieczona, pachnąca baba drożdżowa. Mniam. Nad klasą przez cały czas czuwała wychowawczyni – Barbara Fijałkowska-Karolik.


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki