Dnia 21 listopada 2017 uczniowie kl. 1c i 1b LO uczestniczyli w zajęciach na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim.

Najpierw na Wydziale Matematyki i Informatyki UW-M wysłuchali wykładu dr M. Badziocha „Matematyka życia, czyli jak równania pomagają współczesnej medycynie“. Był to jeden z cyklu wykładów przeznaczonych dla uczniów szkół średnich i wszystkich zainteresowanych matematyką, jej popularyzacją i zastosowaniami. Nasi uczniowie byli tam po raz pierwszy i być może nie ostatni, bo zgłębianie tajników matematyki okazało się dla wielu niezwykle interesujace.
Po spotkaniu z matematyką, klasa 1b dzieki uprzejmości pani Violetty Jędrzejewskiej mogła zwiedzić uniwersytecką wystawę na Wydziale Bioinżynierii Zwierząt UW-M oraz uczestniczyć w zajęciach laboratoryjnych w Katedrze Chemii Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa. Te ostatnie zajęcia okazały sie być najbardziej emocjonujące ponieważ uczniowie sami wykonywali ciekawe doświadczenia.
Kl.1c po wykładzie z matematyki uczestniczyła w zajęciach na Wydziale Biologii i Biotechnologii. Były to warsztaty w pracowni mikroskopii elektronowej prowadzone przez prof dr hab. Irenę Giełwanowską, w wykładzie dr inż. Grzegorza Panasiewicza pt. „Biolog molekularny - współczesny Sherlock Holmes“ oraz wykładzie z pokazem „Rozdział barwników liści metodą chromatografii TLC, który przeprowadził dr Stanisław Krawczuk.
Oprac. H. Pietras


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki