Jak się tworzy wiersz? Czy w poezji są też mody? Co jest inspirujące, a czego się nie robi? Kim był Stachura? Dlaczego warto brać udział w spotkaniach autorskich i jeździć na Festiwale? I ostatecznie co daje twórczość? Te i kilka innych pytań pojawiało się w trakcie lekcji warsztatowych, które z uczniami II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu w piątek 22 września poprowadziły Anna Swoińska (Bydgoszcz) i Anna Nawrocka (Zawidów).

Spotkania odbyły się w ramach V Festiwalu Literatury Wielorzecze, który odbywał się w Elblągu od 22 do 24 września 2017. To była doskonała szansa dla uczniów, by porozmawiać z poetkami, które pomimo tego że podążają różnymi drogami pracy twórczej, to doskonale wpisują się w bogactwo współczesnej poezji. Oprócz rozmów o „tworzeniu”, czytaniu, wydawaniu książek goście przeczytali młodzieży swoje teksty inspirowane historią, życiem, literaturą.

Mam nadzieję, że przyszłoroczna edycja Wielorzecza też będzie okazją do tego typu spotkania z młodzieżą, ponieważ jest to dla niej niesamowita możliwość, by posłuchać twórcy, a nie tylko o nim przeczytać. Dla poetów to szansa na rozmowę z czytelnikiem i obserwowaniem jego reakcji na wiersze.

 

Oprac. Dominika Lewicka-Klucznik
 

Czytaj też na

http://www.elblag.net/artykuly/v-festiwal-literatury-wielorzecze-w-elblagu-spotka,32330.htm


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki