W środę, 14 listopada 2018r., uczniowie klasy IC o profilu biologiczno-chemicznym udali się do Trójmiasta na pierwszą, wspólną klasową wycieczkę. Oto ich relacja z tego wydarzenia:
Najpierw skierowaliśmy się do Ogrodu Zoologicznego w Gdańsku – Oliwie, gdzie uczestniczyliśmy w zajęciach prowadzonych przez pracowników ZOO. Przygotowano dla nas dwa warsztaty pt. Opowieści o ptakach oraz „CITES - Konwencja Waszyngtońska – nie przywoź pamiątek z zagranicy”.

Zapoznano nas też z kampanią „The Asian Songbird Crisis”, której celem jest zwiększenie świadomości w różnych społecznościach po to, by uratować jak najwięcej gatunków ptaków śpiewających w Azji przed wyginięciem. Po warsztatch udaliśmy się na niezwykłe spotkanie ze zwierzętami -na zwiedzanie ZOO, w którym niemal wszystkie gatunki były eksponowane zarówno na wybiegach zewnętrznych, jak i w pawilonach.

Po tej żywej lekcji przyrody i biologii skierowaliśmy się do Teatru Muzycznego w Gdyni, gdzie czekało na nas niezwykłe wydarzenie – musical NOTRE DAME DE PARIS. Było to arcyefektowne, dopracowane w każdym szczególe widowisko, z perfekcyjną choreografią w wykonaniu tancerzy i akrobatów i piękną muzyką.

Po tym pełnym wrażeń występie, późnym wieczorem wróciliśmy do Elbląga, zmęczeni, ale bardzo zadowoleni”.

 

Wyjazd klasy 1c zorganizowała wychowawczyni - Pani profesor Hanna Pietras, a drugim opiekunem na wycieczce była Pani profesor Dorota Barcińska.

 

Opracował:
Wiktor Misztal, kl.1c


Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 za:

Szkoła w chmurze Microsoft

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki