Natalia Milusz, uczennica klasy 3c LO w grudniu 2018r. zdobyła I miejsce w etapie rejonowym Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK i awansowała do etapu wojewódzkiego tego Konkursu. Warunkiem udziału w etapie wojewódzkim jest przeprowadzenie akcji prozdrowotnej. Natalia postanowiła poświęcić się tematyce występowania w społeczeństwie nadciśnienia tętniczego i skutków zdrowotnych, jakie za sobą niesie. Stwierdziła, że dużo się mówi o leczeniu nadciśnienia u osób starszych, jednak zapomina się, że o zdrowe serce należy zadbać już w młodym wieku, gdyż przyczyni się to do zmniejszenia ryzyka wystąpienia chorób układu krążenia w późniejszych latach życia.
 
Natalia postanowiła zaprezentować swoja wiedzę z zakresu zapobiegania wystąpieniu nadciśnienia tętniczego uczniom klas pierwszych, drugich i trzecich II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu. Ponieważ jest uczennicą klasy o profilu biologiczno – chemicznym, pasjonuje się wpływem stylu życia na zdrowie człowieka, przygotowała bardzo ciekawą prezentację o przyczynach, skutkach i metodach zapobiegania nadciśnieniu tętniczemu. Prezentację przedstawiła uczniom podczas zajęć lekcyjnych, a potem zaproponowała wykonanie pomiaru  ciśnienia krwi, by zachęcić ich do regularnych, samodzielnych pomiarów w celach profilaktycznych.
 
Za naszym pośrednictwem Natalia apeluje do swoich kolegów i koleżanek, by zatroszczyli się o stan swojego serca już teraz, bo „przyszłość będzie szczodra jedynie wtedy, gdy odpowiednio zadbamy o teraźniejszość”. 
 
Natalio, dziękujemy, że zwróciłaś naszą uwagę na tak ważna sprawę...


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki