2024 Drzwi otwarte

Światowy Dzień Walki z AIDS – obchodzony corocznie na całym świecie 1 grudnia, w naszej szkole rozpoczął się nietypowo, bo już 23 listopada. Wtedy właśnie, w związku z przypadającym Europejskim Tygodniem Testowania na HIV (23 – 30 listopada), w całej szkole zostały wywieszone plakaty informujące o tym wydarzeniu. Włączyliśmy się w ten sposób w akcję Krajowego Centrum ds. AIDS, które zachęca młodzież i dorosłych do odwiedzenia punktów konsultacyjno-diagnostycznych (PKD), gdzie przez cały rok można BEZPŁATNIE, ANONIMOWO I BEZ SKIEROWANIA wykonać test w kierunku HIV.

Nieco później, 3 grudnia odbył się happenning. W całej szkole zostały rozwieszone plakaty informujące o tym wydarzeniu, a od samego rana uczniowie klasy 1c prowadzili akcję informacyjną. Rozdawano ulotki zwracające uwagę na to jak zapobiec zarażeniu wirusem HIV, przypinano czerwone wstążeczki, które są symbolem tej akcji na całym świecie. Tego dnia został też zorganizowany kiermasz ciast, z którego dochód przeznaczony został na rzecz Elbląskiego Hospicjum.
Celem tego wydarzenia było uświadomienie całej społeczności szkolnej tego, jak ważna jest profilaktyka HIV/AIDS oraz to, że warto i trzeba pomagać ludziom chorym i umierającym z powodu nieuleczalnych chorób.
Akcję: „1 grudnia – Światowy Dzień Walki z AIDS” przeprowadziła klasa Ic liceum pod opieką wychowawczyni, profesor Hanny Pietras.


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki