Każdego roku 31. maja obchodzimy Światowy Dzień bez Papierosa. Święto stanowi okazję do zwrócenia uwagi całego świata na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne. Święto to ma również zachęcać do abstynencji od wszystkich form konsumpcji tytoniu na całym świecie.

Światowy Dzień bez Papierosa został ustanowiony przez WHO w 1987 roku ze względu na rosnącą liczbę osób uzależnionych i pacjentów ze schorzeniami wywoływanymi przez palenie papierosów. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia co roku z powodu palenia papierosów i narażenia na oddziaływanie dymu tytoniowego umiera niemal 6 milionów osób (jeden zgon co sześć sekund). 63% zgonów jest spowodowanych przez choroby niezakaźne, w których jednym z głównych czynników ryzyka jest palenie papierosów (niechlubne pierwsze miejsce należy do nadciśnienia tętniczego).

Z okazji Dnia bez Papierosa w naszej szkole został ogłoszony konkurs na projekt plakatu lub krótki spot reklamowy zniechęcający do palenia tytoniu. Na konkurs wpłynęło łącznie 18 prac – 9 projektów plakatów i 9 spotów filmowych. Z nadesłanych prac komisyjnie wybraliśmy po 3 najlepsze w każdej kategorii, które prezentujemy poniżej. Resztę zostawiamy w Waszych rękach – GŁOSUJCIE!, który obraz przemawia do Was najbardziej?

Głosowanie trwa do 10 czerwca, a zwycięzcy zostaną nagrodzeni podczas zakończenia roku szkolnego.

 

Głosowanie na plakaty

 

Głosowanie na spoty

 

Pozostałe prace.

 

Oprac. Katarzyna Zarzeczna


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki