Informacja na temat warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych, w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2018r. - „Wyprawka szkolna"

Czytaj więcej...

Rok szkolny 2018/2019 dobiegł końca. Będziemy go wspominać bardziej sentymentalnie niż inne, ponieważ wraz z jego końcem przestało istnieć Gimnazjum nr 3, szkoła która razem z II LO wchodziła w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Elblągu. Od września 2019r. przy ul. Królewieckiej 42 mieścić się będzie tylko liceum.

Gimnazjum nr 3 ustawicznie pracowało, aby być szkołą na najwyższym poziomie edukacyjnym. Od lat było Szkołą Mistrzów, stając na podium najlepszych gimnazjów w województwie warmińsko-mazurskim.

Przez lata nasi uczniowie zdobywali bardzo wysokie wyniki z egzaminów. Wielokrotnie były to wyniki najlepsze w mieście. W tym roku też wyprzedziliśmy inne gimnazja!

Czytaj więcej...

Zakończenie roku szkolnego dla uczniów kl. I i II LO odbędzie się 19 czerwca 2019r. (środa) o godz. 8.30 w  IgLO.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla gimnazjalistów rozpocznie się o godz.10.30 również w IgLO.

Serdecznie zapraszamy uczniów oraz rodziców.

 

W dniach 17-18 czerwca Elbląg stanie się gospodarzem siatkarskich zmagań najbardziej utalentowanych siatkarzy i siatkarek z roczników 2005 oraz 2002. Gościem specjalnym będzie legenda brazylijskiej siatkówki - najlepszy zawodnik, mistrz olimpijski Giba.

Czytaj więcej...

17 maja delegacja z naszej klasy (2D) odwiedziła elbląskie schronisko, aby wspomóc czworonożnych przyjaciół. Kupiliśmy 70kg karmy dla psów i kotów.
Zachęcamy innych do podobnych działań. Warto!


klasa 2D

Czytaj więcej...

Zapraszamy na kiermasz podręczników w piątek 14 czerwca 2019r., który odbędzie się na długiej przerwie 10.35-10.55 w auli szkolnej. Wszystkich zainteresowanych sprzedażą lub/i  kupnem zapraszamy.

 

Przypominamy, że kolejny kiermasz zorganizowany będzie po wakacjach - w pierwszym tygodniu września.

Bibliotekarze

Festiwal Nauk o... słowie odbył się w pierwszy dzień wiosny w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2  w Elblągu. Zamiast iść na wagary,  uczniowie uczestniczyli w ciekawych wykładach i warsztatach. Zwieńczeniem był doskonały spektakl twórczy pt. Potyczki słowno-miłosne na wiosnę.
Nie brakowało też spotkań z ciekawymi ludźmi.
- Mnie wyjątkowo podobał się wykład na temat jednego z największych polskich poetów - Juliana Tuwima. W nad wyraz obrazowy i zajmujący sposób wygłosiła go pani Krystyna Sandecka , prowadząc słuchaczy od samych początków kariery artysty, przez szczyty sławy, aż po starość spędzoną na pracy z ukochanym językiem polskim. - mówił po wykładzie Miłosz Krawczyk z klasy II c.

Czytaj więcej...

W poniedziałek 18.03.2019 r. w murach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II odbyła się publiczna obrona rozprawy doktorskiej ks. Marka Piedziewicza
„Przekaz wiary w programie telewizyjnym Fultona Sheena Life is Worth Living. Studium z edukacji medialnej”. Promotorem rozprawy był ks. dr hab. Jarosław P. Woźniak.
Wydarzenie to zgromadziło wielu znamienitych gości, w tym recenzentów: o. prof. dr hab. Witolda Kaweckiego z Uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie oraz ks dr hab. Andrzeja Dragułę, prof. US z Uniwersytetu Szczecińskiego. Przybyli również przedstawiciele elbląskich władz kościelnych.

Czytaj więcej...

Z przyjemnosćią informujemy, że uczennice naszej szkoły aktywnie i z sukcesami realizują swoje pasje związane z tańcem.Dziewczyny uczęszczają do elbląskiego Centrum Tańca Cadmans, pod szyldem którego  zatańczyły na XXII Mistrzostwach Polski Cheerleaders PSCH w Kielcach.
W Kieleckim Teatrze Tańca wśród ponad 2000 uczestników, Elbląskie drużyny Cheerleaders Cadmans Junior i Cheerleaders Cadmans Senior walczyły o zwycięstwo.

Czytaj więcej...

W tłusty czwartek (28.02.2019) w auli naszej szkoły odbyła się  szkolna symultana szachowa. Zapytacie,  co to symultana? To, ogólnie rzecz ujmując, rodzaj gry szachowej, podczas której jedna osoba gra przeciwko wielu innym, na różnych planszach. Wyzwanie zagrania tak trudnej rozgrywki, bo aż 1 vs. 10, podjęła nasza szkolna mistrzyni szachowa - Julianna Libura z klasy 3d gimnazjum.

Czytaj więcej...


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki