09 listopada 2018r. w Gimnazjum nr 3 w Elblągu odbył się już po raz dwunasty Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt o puchar dyrektora szkoły organizowany z okazji obchodów Święta Niepodległości. W tym roku był on wyjątkowy, bo wyjątkowa była rocznica: 100–LECIE NIEPODLEGŁOŚCI.

W tym roku do rywalizacji przystąpiły dwa zespoły z naszej szkoły. Były to: drużyna dziewcząt z liceum, drużyna dziewcząt z gimnazjum oraz zespół dziewcząt ze SP nr 19. Poziom wiekowy był bardzo zróżnicowany, dominowała drużyna z Liceum (bo to najbardziej doświadczony zespół w naszej szkole), ale też całkiem nieźle radziły sobie pozostałe dwie drużyny. Każdy zespół na miarę swoich możliwości i umiejętności zaprezentował ciekawe i widowiskowe zagrania.
O godzinie 11:11 nastąpiła krótka przerwa w turnieju, podczas której odbyło się uroczyste odśpiewanie przez całą społeczność naszej szkoły hymnu państwowego a swoją obecnością w tej uroczystej chwili zaszczycił nas Prezydent Miasta Elbląga Witold Wróblewski.
Wynik na tym turnieju był sprawą drugorzędną, chodziło nam o upamiętnienie Święta Niepodległości w 100 rocznicę jej odzyskania oraz o dobrą zabawę i o jeszcze większą popularyzację tej dyscypliny w naszej szkole.
Podczas wszystkich pojedynków na sali ochoczo zasiadali kibice naszej szkoły, a także grono pedagogiczne, które chętnie przyglądało się sportowym zmaganiom swoich wychowanków.
Turniej uroczyście zakończyła oraz wręczyła zwycięski puchar dyrektor szkoły pani Agnieszka Jurewicz.
Turniej Niepodległości na dobre zapisał się do siatkarskiego kalendarza naszej szkoły.


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki