Z okazji Dnia Edukacji Narodowej aż 108 pracowników elbląskich przedszkoli, szkół i placówek oświatowych zostało wyróżnionych przez:
-Ministra Edukacji Narodowej za zasługi w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej  – 5 nagród
-Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty, który przyznał nagrodę trzem elbląskim nauczycielom
-Andrzeja Dudę, prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, za zasługi w działalności na rzecz rozwoju oświaty. Srebrny Krzyż Zasługi – 2 osoby oraz 42 Medale Za Długoletnią Służbę
-Ministra Edukacji Narodowej- 26 nauczycieli elbląskich jednostek oświatowych otrzymało Medal Komisji Edukacji Narodowej
-Witolda Wróblewskiego, prezydenta Elbląga, za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej - 30 nauczycieli.

Wśród tego zacnego grona znaleźli się nasi nauczyciele. Nagrodę Prezydenta Miasta otrzymali również nauczyciele z naszej szkoły: Hanna Pietras, Joanna Węgłowska, Bogusław Walewski. Medal Komisji Narodowej otrzymała: Edyta Andruszewska, a pan Zdzisław Wielgolaski Złoty Medal za Długoletną Służbę.


Z dumą informujemy, że pani Hanna Pietras jako pierwsza w Elblągu otrzymała tytuł profesora oświaty.
Jest to tytuł honorowy, nadawany nauczycielowi dyplomowanemu przez Ministra Edukacji Narodowej. Kandydatem do tytułu może być nauczyciel dyplomowany posiadający co najmniej 20-letni okres pracy w zawodzie nauczyciela, w tym co najmniej 10-letni okres pracy jako nauczyciel dyplomowany oraz znaczący i uznany dorobek zawodowy. Tytuł jest nadawany na wniosek Kapituły do Spraw Profesorów Oświaty.
- To bardzo prestiżowy tytuł w środowisku, ale też i powód do dumy dla szkoły i miasta. Dostaje się go za znaczące osiągnięcia w wychowaniu i edukacji. Moi uczniowie zdobyli m.in. brązowy medal na Międzynarodowej Olimpiadzie z biologii, pierwsze miejsca w ogólnopolskich finałach olimpiad biologicznej, ekologicznej oraz promocji zdrowego trybu życia, drugie miejsce w Polsce w olimpiadzie wiedzy o żywności i żywności. Miałam zdolnych uczniów i to dzięki nim ten tytuł otrzymałam – mówiła Hanna Pietras, pierwsza w Elblągu profesor oświaty, tuż po gali w elbląskim teatrze (źródło: portel.pl)
Jestem sportowcem, więc idea rywalizacji jest mi bliska. Przenoszę ją na przedmiot jaki prowadzę, przygotowując do Olimpiad, które nawet w tytule mają termin sportowy „zawody”. Jednym słowem, to kontynuacja moich pasji na gruncie nauk (…) Staram się budować pozytywne relacje z uczniem na każdej lekcji, trzeba pokazać, że jest się pracowitym, pasjonatem i dopiero, wtedy, można tego samego oczekiwać od ucznia


Więcej czytaj na  https://www.info.elblag.pl/35,31071,To-pedagog-ktorym-warto-sie-chwalic-pisze-o-Hannie-Pietras-jeden-z-internautow.html#ixzz5TzisPTQ2


W poniedziałek 15 października 2018r. w naszej szkole obchodziliśmy święto Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie przygotowali kabaret pod kierunkiem pana Bogusława Walewskiego. Samorząd Uczniowski zajął się słodkim poczęstunkiem i przygotował pamiątkowe kartki z życzeniami dla wszystkich pracowników szkoły. Na uroczystości obecni byli nie tylko nauczyciele i uczniowie, ale również zaszczycili swoją obecnością nauczyciele emeryci, obsługa szkoły, pracownicy administracji, rodzice i przyjaciele szkoły.
W tym roku szkolnym pani dyrektor Agnieszka Jurewicz przyznała nagrody dyrektora następującym osobom:
Adryjanek Magdalena, Andruszewska Edyta, Aniszewska Ewa, Antoniuk-Rumak Agnieszka, Barcińska Dorota, Dobrzycka Alicja, Kaczyńska Luiza, Matwiejczuk Adam, Orzechowska Magdalena, Piwowarska Anna, Świąder Renata, Studzińska Iwona, Tomczak Jacek, Wielgolaski Zdzisław, Wilk Dorota, Wojciechowska-Salamon Iwona, Wronowska Edyta, Zarzeczna Katarzyna.

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy!


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki