Wszyscy uczniowie ZSO nr 2 tworzą samorząd uczniowski – bez wyjątku! W wyborach wybieracie swych przedstawicieli, tzw. zarząd samorządu.

To ważne, abyście wiedzieli i pamiętali o tym, że w znaczącym stopniu od was zależy, co w szkole się dzieje, jakie ma propozycje aktywności, co należy zmodyfikować, co wprowadzić i co zaproponować?


Jeśli masz pomysł, chęci i zapał do działania, zgłoś się do wyborów. Lista czeka w bibliotece do 21 września 2018r. Zapraszamy i zachęcamy !

W tym roku nastąpi modyfikacja ilościowa zarządu, bowiem mamy okres przejściowy - wygasa gimnazjum. Do tej pory zarząd liczył 10 członków. W tym roku zmniejszy się do 6 osób. Kadencja członka trwa dwa lata. Dwie osoby kontynuują kadencję, a zatem wybierzecie czterech nowych członków..


Oprócz wyborów do samorządu wybierać będziecie Rzecznika Praw Ucznia spośród grona pedagogicznego. Kandydata wpisujecie w bibliotece na listę, po wcześniejszym uzgodnieniu i akceptacji przez nauczyciela. Do tej pory funkcję tę pełniła pani Dorota Szocik. Czekamy na propozycje.


Harmonogram wyborów:


do 21 września 2018 –  zgłoszenie kandydatury w bibliotece
24-27 września 2018 – kampania wyborcza w szkole ( np. plakaty, ogłoszenia na Librusie, wizyty w klasach)
28 września 2018      – wybory do samorządu uczniowskiego. Klasy będą głosować według opracowanego harmonogramu
1 października 2018   - ogłoszenie wyników
2 października 2018   – pierwsze zebranie nowego zarządu w bibliotece na długiej przerwie

 


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki