W tłusty czwartek (28.02.2019) w auli naszej szkoły odbyła się  szkolna symultana szachowa. Zapytacie,  co to symultana? To, ogólnie rzecz ujmując, rodzaj gry szachowej, podczas której jedna osoba gra przeciwko wielu innym, na różnych planszach. Wyzwanie zagrania tak trudnej rozgrywki, bo aż 1 vs. 10, podjęła nasza szkolna mistrzyni szachowa - Julianna Libura z klasy 3d gimnazjum.

 

Stanęła ona w szranki z dziesięcioma najlepszymi szachistami naszej szkoły, którzy zajęli pierwsze 10 miejsc w Szkolnym Turnieju Szachowym. Zmagania oglądali uczniowie różnych klas. Wśród publiczności znaleźli się śmiałkowie – chętni zmierzyć się z Julianną. Mistrzyni wygrała wszystkie partie szachowe!


Z okazji tłustego czwartku uczestnicy gry otrzymali pączki ufundowane przez Radę Rodziców ZSO nr 2.
Gratulujemy talentu i życzymy powodzenia naszym szkolnym szachistom!

 

Opiekun koła szachowego

Małgorzata Sekulska


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki