,,Mali ludzie z długą historią” czekają na swojego bohatera". Taki wpis wita nas na stronie Akademii Przyszłości. Cóż to takiego? Co to za akcja?
To akcja, która funduje Indeks Sukcesów dla dziecka, które nie wierzy w siebie, ma trudności w szkole, często pochodzi z potrzebującej rodziny. Jak to działa?

Jest Dziecko, bez wiary w swoje możliwości, bez wsparcia rodziny, zostawionemu samemu sobie, któremu warto pomóc.
Pomaga Wolontariusz - Tutor, który pracuje z dzieckiem, pomaga, wspiera, prowadzi.
I jest też Darczyńca - Anioł, który nie wyręcza, a towarzyszy.


Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Elblągu wspiera Akademię Przyszłości. Mamy w szkole tutora – DAWID - BRAWO! Oraz adoptowane dziecko – PATRYKA, który jak napisał w ankiecie: chce zostać „hulajgonistą” (od jazdy na hulajnodze). No i jesteśmy my - Anioły (cała społeczność szkolna), która wspiera Patryka – nasze adoptowane dziecko - finansowo, ubieramy, zaopatrujemy w potrzebne rzeczy.
Dawid - uczeń klasy licealnej jest Tutorem, który poświęca swój wolny czas by pomóc dziecku, w dążeniu do lepszego jutra. DAWID - jesteśmy z Ciebie dumni i wspieramy Cię.
Może znajdzie się jeszcze Ktoś, komu nie jest obojętny los dziecka, które jest bez perspektyw na lepsze juro, bez wsparcia otoczenia. Tutorem może zostać tylko osoba pełnoletnia. Chętnie udzielę wszelkich informacji – zapraszam, gabinet 01.
Informacje na temat akcji można znaleźć pod hasłem Akademia Przyszłości w Internecie.
PS Na zdjęciach widzimy Panią Dyrektor, która odbiera podziękowania za wsparcie od lidera Akademii Przyszłości Pani Katarzyna Kozioł – oraz Dawida z podopiecznym.

 

Opiekun Wolontariatu: Iwona Wojciechowska-Salamon


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki