Ruszyła ogólnopolska kampania Krajowej Administracji Skarbowej w obszarze nielegalnego urządzania i prowadzenia gier hazardowych.Dostrzegając zagrożenie uzależnienia młodzieży od hazardu, Krajowa Administracja Skarbowa rozpoczęła kampanię informacyjno-edukacyjną „HAZARD? Nie, dziękuję!". Celem działań jest zmniejszenie liczby osób uczestniczących w nielegalnym procederze urządzania i prowadzenia gier hazardowych, w tym w sieci Internet, a także podniesienie świadomości młodych osób na temat zagrożeń jakie niesie hazard, a w konsekwencji uzależnienie od niego.

Z tej właśnie przyczyny w poniedziałek tj. 14 stycznia 2018r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie, którzy poprowadzili spotkanie dla klas licealnych o hazardzie i jego społecznych skutkach.

 

Badania przeprowadzone przez CBOS potwierdzają, że wśród grających w nielegalnie urządzanych grach hazardowych wzrasta liczba dzieci i młodzieży. Osoby w wieku poniżej 18 lat to 2,8 proc. ogółu grających, a osoby w wieku od 18 do 24 lat stanowią 13,4 proc. graczy.

 

Więcej czytaj na http://www.warminsko-mazurskie.kas.gov.pl/warminsko-mazurski-urzad-celno-skarbowy-w-olsztynie/dzialalnosc/dzialalnosc-informacyjno-edukacyjna/-/asset_publisher/F9sJ/content/kampania-kas-%E2%80%93-%E2%80%9Ehazard-nie-dziekuje%E2%80%9D?redirect=http%3A%2F%2Fwww.warminsko-mazurskie.kas.gov.pl%2Fwarminsko-mazurski-urzad-celno-skarbowy-w-olsztynie%2Fdzialalnosc%2Fdzialalnosc-informacyjno-edukacyjna%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_F9sJ%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dcolumn-2%26p_p_col_count%3D1#p_p_id_101_INSTANCE_F9sJ_


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki