Patriotyzm – słowo odmieniane przez różne przypadki w szczególności w miesiącu listopadzie. Patriotyzm ma różne oblicza, przybiera rozmaite formy, ale zawsze powinien być  pięknie i godnie przeżywany.

Jak co roku w szkole przeprowadzone zostały różne działania z okazji Święta Niepodległości: turniej wiedzy historycznej, piosenki żołnierskiej, turniej siatkarski. W tym roku dodatkowym powodem zadowolenia z postawy naszych uczniów była bardzo wysoka frekwencja w miejskim Marszu Niepodległości.

Nasza obecność była widoczna. Przygotowaliśmy się do tego święta. Wiele klas własnoręcznie wykonało transparenty okolicznościowe i tablice z logo szkoły. Było nas widać i było nam miło, kiedy elblążanie wyrażali swoje uznanie za tak liczną obecność młodzieży z IILO. Brawo!
Miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się mszą świętą w katedrze Św. Mikołaja. Po niej zaplanowany był przemarsz elblążan  ulicami miasta do Placu Jagiellończyka. Szli włodarze miasta, wojsko, samorządowcy, elblążanie i i delegacje szkolne. I tu zdecydowaną większość stanowili uczniowie naszej szkoły.

Koordynację nad uczestnictwem szkoły w obchodach niepodległościowych objął Samorząd Uczniowski oraz nauczyciele Edyta Andruszewska, Bogusław Walewski.
Wszystkim klasom oraz wychowawcom, które przygotowały rekwizyty marszowe i wzięły udział w obchodach miejskich serdecznie dziękujemy.

 

Czytaj też https://www.portel.pl/wiadomosci/to-swieto-pozwala-nam-docenic-sile-wspolnoty/115031


Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 za:

Szkoła w chmurze Microsoft

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki