W czwartek 30 maja 2019r. młodzi radni złożyli ślubowanie i wybrali na przewodniczącą Aleksandrę Dąbrowską, uczennicę naszego liceum. Brawo Olu, gratulujemy.

Młodzieżowe Rady Miasta w Elblągu już istniały – jednak nie zapisały się niczym szczególnym w historii miasta. Dziś odbyła się pierwsza sesja nowej kadencji MRM. W jej skład wchodzi 56 uczniów z elbląskich szkół podstawowych i średnich. Na pierwszej sesji ślubowanie złożyło 41 nowych radnych.

Z II LO w MRM działają również: Dominika Poździk, Aleksandra Pindral, Aleksandra Wróblewska i Maja Dzieża. Opiekunami grupy są panowie: Bogusław Walewski i Adam Matwiejczuk.

Czym chcą się zająć młodzi radni?
- Pierwszym działaniem nowej rady będzie okrągły stół realizowany wraz z Euroregionem Bałtyk. Jego tematem będzie Budżet Obywatelski. Zastanowimy się nad takimi problemami, dlaczego młodzi tak niechętnie głosują i jak możemy to zmienić – mówiła radna Aleksandra Dąbrowska z II LO w Elblągu na konferencji prasowej przed pierwszą sesją MRM.


Okrągły stół w sprawie Budżetu Obywatelskiego odbędzie się 12 czerwca w Urzędzie Miejskim.

 

 Czytaj też https://www.portel.pl/spoleczenstwo/mlodzi-maja-glos/112049

https://www.info.elblag.pl/37,58243,Chca-miec-w-Elblagu-swoje-miejsce-Mlodzi-radni-maja-glowy-pelne-pomyslow-sa-szanse-na-ich-realizacje.html

 
Matura za:


Wakacje za:

 

 

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki