Na stronie kancelarii prezydenckiej https://www.prezydent.pl/kancelaria/narodowe-czytanie/narodowe-czytanie-2019/list-prezydenta/ czytamy, że Już po raz ósmy w ramach akcji Narodowe Czytanie będziemy czytać w całej Polsce wybitne utwory należące do kanonu naszej literatury. W tym roku będzie to zbiór zatytułowany Nowele polskie.
Nasza szkoła uczestniczy w inicjatywie Narodowego Czytania od początku istnienia programu. Bibliotekarze wraz z uczniami, których solidną część co roku stanowili członkowie koła bibliotecznego oraz członkowie samorządu uczniowskiego, czytali wyznaczone lektury w różnych miejscach i dla rozmaitych słuchaczy.

Czytaliśmy w ogródkach letnich na starówce w Elblągu, czytaliśmy osobom starszym w domu opieki w Tolkmicku, czytaliśmy na terenie zielonym wokół szkoły, czytaliśmy w auli szkolnej pierwszakom.

W tym roku Narodowe Czytanie odbyło się w piątek 6 września 2019r. w poszczególnych klasach w mniejszych grupkach.
W klasie IE na godzinie wychowawczej nowele czytało wielu zaproszonych gości oraz wychowawca klasy Edyta Andruszewska i uczniowie.
Jako pierwsza  czytanie rozpoczęła pani Agnieszka Antoniuk-Rumak, wicedyrektor szkoły. Kolejny fragment odczytał pan Bogusław Walewski, polonista, a po nim w lektora wcielił się tegoroczny maturzysta - Jakub Kornaga - absolwent  klasy medycznej. Kuba z przyjemnością przyjął zaproszenie na spotkanie. Czytała też Maja Dzieża z klasy IIB - członikini  samorządu uczniowskiego oraz pani Małgorzata Głowacka-Lulewicz, pedagog szkolny.
Wszyscy słuchacze w skupieniu śledzili teksty lektury, których dostarczeniem zajęła się biblioteka szkolna.

Do kolejnego spotkania


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki