W lutym mieliśmy okazję gościć u nas absolwenta naszej szkoły, a dokładnie klasy matematyczno-fizycznej - Jędrzeja Witka 

Obecnie Jędrzej jest studentem drugiego roku Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni w stopniu mat podchorąży. Studiuje i szkoli się na żołnierza na Wydziale Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego i robi to z pasją i zaangażowaniem. Nic więc dziwnego , że w podobnym klimacie opowiadał o swojej uczelni naszym uczniom, wzbudzając w młodzieży ciekawość takich studiów. Oprócz informacji związanych z harmonogramem rekrutacji, przebiegu studiowania przybliżył wiele szczegółów z życia codziennego studenta akademii marynarki wojennej. Podkreślał, że specyfika uczelni wojskowej daje wielorakie możliwości rozwoju, kariery, przygody oraz co ważne, integruje całą społeczność studiujących w zupełnie inny sposób niż na uczelniach cywilnych.

Jędrzej wywarł ogromne wrażenie na licealistach. Wiele osób po spotkaniu sięgnęło po informator uczelni i ulotki i zadeklarowało myśl podjęcia studiów.
A my czekamy na kolejne spotkanie z Jędrzejem Witkiem.

Więcej o rekrutacji do Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni czytaj tu: https://www.amw.gdynia.pl/


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki