W piątek, 3 marca 2023 roku, uczniowie klasy 2c (biologiczno-chemicznej) mieli przyjemność uczestniczyć w Dniu Otwartym na Wydziale Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Na wstępie zostaliśmy podzieleni na trzy grupy. Każda z grup wzięła udział w 3 warsztatach lub wykładach, podczas których mogliśmy zdobyć przydatną wiedzę, rozwinąć swoje pasje oraz zaplanować dalszą ścieżkę rozwoju.

Zajęcia odbywały się na tematy takie jak: podstawowe parametry EKG u psa, metody wizualizacji białek, a także babeszjoza psów jako choroba, w wyniku której dochodzi do uszkodzenia ważnych życiowo narządów. Uczniowie mieli okazje nie tylko zdobyć wiedzę merytoryczną, ale również przygotowywali preparaty oraz aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Młodzi biolodzy brali także udział w klonowaniu roślin metodami in vitro, poznali halofity oraz dowiedzieli się w jaki sposób wykonuje się szybkie testy diagnostyczne w mikrobiologii.

Po zakończeniu Dnia Otwartego na UMK udaliśmy się na piękną starówkę, gdzie spacerowaliśmy śladami Mikołaja Kopernika. Uczniowie naszej klasy nie tylko poszerzyli swoją wiedzę o kolejne doświadczenia, lecz także spędzili czas w przyjaznej atmosferze oraz zwiedzili urokliwe ulice Torunia.

Aleksandra Klimczyk

Klasa IIC


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki