Dnia 10.01.2020 klasa 1c, wraz z wychowawcą Ewą Powalską oraz rodzicem Magdaleną Nowosielską, brała udział w warsztatach i wykładach podczas Nocy Biologów na Wydziale Biologii w Uniwersytecie Gdańskim. Jednym z warsztatów w jakich uczniowie mogli uczestniczyć była elektroencefalografia, na którym jedna z uczennic została przebadana. Reszta widziała jej aktywność mózgu podczas wykonywania różnych czynności, np. obliczeń matematycznych.

Następnym warsztatem była hodowla komórek, gdzie młodzież miała możliwość obserwowania komórek in vitro pod mikroskopami.Podczas kolejnych zajęć uczniowie uczyli się jak czytać geny kotów przyglądając się ich sierści. Odwiedzili również szklarnię, w której mogli dowiedzieć się wiele na temat roślin mięsożernych. Podziwiali cudowne dzbaneczniki, rosiczki oraz muchołówki, sposób ich hodowli wywarł ogromne wrażenie na słuchjących. Na zajęciach z szycia chirurgicznego uczniowie uczyli się 3 rodzajów szycia: szwem węzełkowym, szwem ciągłym oraz szwem śródskórnym. Każdy uczestnik tych warsztatów trenował na racicy świnki. Wykorzystywał do tego pęsetę oraz imadło. Było to wyzwaniem dla wielu, ponieważ przebicie się przez skórę nie jest tak łatwe jak się wydaje. To nietypowe doświadczenie pozostanie w pamięci uczniów na długo gdyż, na co dzień raczej nie zdarza się im się zszywać czyjejś rany.

Klasa 1c była również w Muzeum Kryminalistyki na Wydziale Prawa i Administracji gdzie miała okazję usłyszeć miedzy innymi historię „Skorpiona”, seryjnego zabójcy z czasów 1975-1983, jak i obejrzeć wiele fotografii i rekwizytów z różnych miejsc zabójstw. Podsumowując, klasa wróciła zachwycona, polecając taki wypad wszystkim uczniom.

Julka Zakrzewska, Martyna Pypan,, Kaja Thiel, Patrycja Hulanicka, Ewa Powalska

 


Matura za:

Szkoła w chmurze Microsoft

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki