Bezpieczny młody kierowca to temat szczególnie aktualny wśród młodzieży, która właśnie zdała egzamin i otrzymała Prawo Jazdy. Klasy trzecie liceum ( IIIE, IIID, IIIB) miały okazję spotkać się 15 stycznia 2020r.  z aspirantem sztabowym Wiktorem Kaczmarkiem – policjantem z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Elblągu, by porozmawiać o bezpieczeństwie na drodze.


Na zajęciach poruszono i omówiono szereg zagadnień dotyczących bezpieczeństwa na ulicach, statystyk pokazujących ilość wypadków i kolizji. Omówiono błędy popełniane przez młodych ( i nie tylko) i niedoświadczonych kierowców. Była mowa również o częstym niedostosowaniu prędkości, o wydłużonej drodze hamowania, widoczności i elementach odblaskowych. Uczniowie mogli podzielić się swoimi spostrzeżeniami zebranymi z elbląskich (i nie tylko) dróg.

Za celne uwagi i odpowiedzi młodzież dostawała naklejki na szyby samochodów z obrazkiem przekreślonych kluczyków samochodowych i z hasłem: Nigdy nie jeżdżę po alkoholu.
Taka naklejka ma pokazać innym kierowcom, że nie prowadzimy na podwójnym gazie. Gest ten nic nie kosztuje, a daje wyraz społecznego sprzeciwu wobec pijanych kierowców.


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki