Wyjątkowe czasy, wyjątkowe spotkanie… Piątkowy wieczór (24 kwietnia) pokazał, że nawet w trudnym czasie epidemii mogą odbywać się ciekawe wydarzenia naukowe.

Uczniowie kilku klas naszej szkoły zostali zaproszenie na naukowy meeting na platformie ZOOM. Spotkanie poprowadziła absolwentka naszej szkoły – Kinga Szczepaniak, brązowa medalistka Międzynarodowej Olimpiady Biologicznej, obecnie studentka VI roku medycyny, w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej Kinga przedstawiła aktualne doniesienia naukowe na temat koronawirusa COVID-19, w drugiej możliwości rozwoju osobistego i naukowego, które pojawiają się w trakcie studiowania medycyny. Odpowiedziała też na wiele pytań, które w trakcie spotkania zadawali na czacie uczestnicy spotkania. Spotkanie było niezwykłe: czas epidemii, minął kolejny trudny tydzień zdalnej edukacji, piątkowy wieczór…, a przed monitorami komputerów aż 48 uczestników, ciekawych doniesień naukowych i spragnionych rozmowy o studiach medycznych. Spotkanie trwało ponad dwie godziny, zaszczyciła go swoją obecnością również Pani Dyrektor. Kinga Szczepaniak obiecuje, że będą następne meetingi, czekamy więc na zaproszenie i dziękujemy, że znalazła dla nas czas oraz za to, że mimo, upływu lat, pamięta nadal o naszej szkole…

 
Matura za:


Wakacje za:

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki