Pandemia koronawirusa zamknęła nas w domach. Wszelkie spotkania, wiece i inne wydarzenia zostały odwołane - ale to nie znaczy, że nie możemy działać na rzecz Ziemi na swój sposób. Pomimo skutków pandemii, świat nie może zapomnieć o „poważniejszym zagrożeniu środowiskowym” przed którym stoi planeta. Takie jest zdanie sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa.

Guterres twierdzi, że liczba ofiar wirusa jest „przerażająca”, ale „rozwijający się kryzys środowiskowy na planecie jest jeszcze głębszym zagrożeniem”.

„Zakłócenia klimatu zbliżają się do punktu bez powrotu. Musimy działać zdecydowanie, aby chronić naszą planetę zarówno przed koronawirusem, jak i przed egzystencjalnym zagrożeniem związanym z zakłóceniami klimatu” – mówi Greta Thunberg, nastoletnia aktywistka nominowana do Nagrody Nobla.

„Pandemia doprowadzi do tymczasowego spadku globalnych emisji gazów cieplarnianych, jednak nie może to odwracać uwagi od pilnej potrzeby szybkich fundamentalnych zmian w infrastrukturze, energetyce, użytkowaniu gruntów i systemach przemysłowych, aby wprowadzić nas na ścieżkę zerowej emisji najpóźniej w 2050 r.” - powiedział Andrew Norton, dyrektor Międzynarodowego Instytutu Środowiska i Rozwoju (IIED).

Również w naszej szkole, mimo zawieszenia zajęć i wprowadzenia nauczania zdalnego, trwają działania na rzecz edukacji ekologicznej. Obejrzyjcie film zrealizowany przez uczennice klasy IA jeszcze przed pandemią – Karmen Oleszkiewicz, Kamilę Mackiewicz, Natalię Gałczyk i Karolinę Atłas.


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki