2023 Wiem na bankKonkurs „Wiem na bank – Indeks na WZiE”, organizowany jest przez Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej przy współpracy z partnerem strategicznym - II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu.

Celem głównym Konkursu jest wzrost wiedzy ekonomicznej i jej wykorzystania w życiu codziennym poprzez zapoznanie się z zagadnieniami dotyczącymi polityki monetarnej i fiskalnej państwa, zarządzaniem przedsiębiorstwem oraz znajomość instytucji i usług finansowych.

Konkurs ma zasięg ogólnopolski i skierowany jest do wszystkich uczniów liceów oraz techników. Nagrodą główną Konkursu będzie uzyskanie tytułu Laureata umożliwiającego przyjęcie na zasadach preferencyjnych, na studia prowadzone na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.

 
O konkursie         ♦ Harmonogram         ♦ Zgłoszenie         ♦ Najczęściej zadawane pytania         ♦ Do pobrania

O konkursie

Konkurs „Wiem na bank – Indeks na WZiE” po raz 12. organizowany jest przez Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej przy współpracy z partnerem strategicznym - II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu.

Celem głównym Konkursu jest wzrost wiedzy ekonomicznej i jej wykorzystania w życiu codziennym poprzez zapoznanie się z zagadnieniami dotyczącymi polityki monetarnej i fiskalnej państwa, zarządzaniem przedsiębiorstwem oraz znajomość instytucji i usług finansowych.

Uczestnicy i nagrody

Konkurs o zasięgu ogólnopolskim skierowany jest do wszystkich uczniów liceów i techników. Nagrodą główną Konkursu będzie uzyskanie tytułu Laureata, który ważny jest dwa lata i umożliwia przyjęcie na zasadach preferencyjnych na studia prowadzone na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.

Zasady Konkursu

Konkurs polega na rywalizacji indywidualnej, składającej się z dwóch etapów:

➞ I etap Konkursu obejmuje rozwiązanie testu on-line na wcześniej przygotowanej platformie e-nauczanie. Każdy z uczestników I etapu rozwiązuje indywidualnie test składający się z 30 pytań zamkniętych, jednokrotnego wyboru.

➞ II etap zakłada udział 10 osób, które uzyskają najwyższą liczbę punktów w I etapie. Na tym etapie każdy z uczestników przygotuje projekt uruchomienia własnego przedsięwzięcia biznesowego, a następnie zaprezentuje je przed jury. 

Terminy

➞ 3.03.2023 r. - ostateczny termin zgłaszania uczestników. 

➞ 8.03.2023 r. - I etap (szkolny) Konkursu, uczestnicy w swoich szkołach rozwiązują test on-line na platformie e-nauczanie.

➞ 14.03.2023 r. - przedstawienie wyników I etapu.

➞ 31.03.2023 r. do godz. 20:00 - II etap: ostateczny termin przesyłania prac projektowych w formacie pdf na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

➞ 13-14.04.2023 r. - II etap: prezentacja prac projektowych.

➞ 18.04.2023 r. - ogłoszenie wyników Konkursu.

Z każdą kolejną edycją Konkursu zwiększa się zainteresowanie szkół, a wraz z nim rośnie liczba uczestników. W ostatniej edycji w I etapie konkursu „Wiem na Bank – Indeks na WZiE”, wzięło udział 128 uczniów z całej Polski.

W Konkursie mogą brać udział uczniowie liceum oraz technikum z terenu Polski, którzy prawidłowo wypełnią elektroniczny formularz zgłoszeniowy, po czym prześlą go w formie skanu na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Harmonogram

➞ 3.03.2023 r. - ostateczny termin zgłaszania uczestników. 

 8.03.2023 r. - I etap (szkolny) Konkursu, uczestnicy w swoich szkołach rozwiązują test on-line na platformie e-nauczanie.

➞ 14.03.2023 r. - przedstawienie wyników I etapu.

➞ 31.03.2023 r. do godz. 20:00 - II etap: ostateczny termin przesyłania prac projektowych w formacie pdf na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

➞ 13-14.04.2023 r. - II etap: prezentacja prac projektowych.

➞ 18.04.2023 r. - ogłoszenie wyników Konkursu.


Zgłoszenia 

W Konkursie mogą wziąć udział uczniowie liceów oraz techników z terenu całej Polski, których nauczyciele / opiekunowie prawidłowo wypełnią elektroniczny formularz zgłoszeniowy oraz prześlą go wraz z podpisaną zgodą RODO (w formie skanu) na adres mailowy Konkursu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Potwierdzeniem na poprawne przesłanie dokumentów będzie wiadomość od Organizatora Konkursu z instrukcją rejestracji do platformy eNauczanie. 


Najczęściej zadawane pytania 

Czy uczestnik może zgłosić się indywidualnie?

Nie, uczestników do Konkursu zgłasza szkoła (nauczyciel) poprzez przesłanie skanu uzupełnionych dokumentów wskazanych w Regulaminie Konkursu.

Czy istnieje limit zgłoszeń uczestników z jednej szkoły?

Nie. W konkursie może wziąć udział dowolna liczba uczestników z jednej szkoły. W tym celu należy edytować formularz zgłoszenia i dopisać dodatkowych uczestników.

Czy formularz zgłoszenia i dokumenty konkursu należy przesłać w formie tradycyjnej?

Nie, zgłoszenia odbywają się w formie online. 

W jaki sposób zarejestrować się na platformie aby uczestniczyć w I edycji konkursu?

Po przesłaniu dokumentów zgłoszeniowych, Organizatorzy Konkursu wyślą potwierdzenie wraz z instrukcją i linkiem do rejestracji na platformie eNauczanie. Proszę o regularne sprawdzanie poczty - adresu e-mail, podanego w formularzu zgłoszenia, na który będzie przesyłana korespondencja związana z Konkursem.

W jaki sposób odbędzie się II etap konkursu?

Po zakwalifikowaniu się do II etapu uczestnicy otrzymają w formie mailowej harmonogram wygłaszanych prezentacji. Prezentacje przed 3 osobowym Jury odbędą się na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.

Czy uczestnicy muszą wykonać test podczas I etapu w szkole, czy mogą na swoich komputerach w domu?

Pozostawiamy tę decyzję nauczycielowi / opiekunowi.

Czy nauczyciel musi być obecny podczas II etapu?

Nauczyciel nie musi być obecny podczas II etapu.


Do pobrania

Regulamin Konkursu

Harmonogram

Formularz zgłoszeniowy

Zakres przedmiotowy konkursu

Szczegółowy przebieg konkursu

Wymagania projektu biznesowego

Karta oceny projektu

Karta oceny prezentacji

Zgoda RODO i publikacji wizerunku

Przykładowe pytania konkursowe z ubiegłych lat

Instrukcja - logowanie na eNauczaniu do 1 etapu


Patronaty honorowe Konkursu

2023 Wiem na bank Rektor Politechniki Gdanskiej 2023 Wiem na bank Marszalek Wojewodztwa Pomorskiego 2023 Wiem na bank Marszalek Wojewodztwa Warminsko Mazurskiego 2023 Wiem na bank Prezydent Elbląga

Patronat medialny Konkursu

2023 Wiem na bank Radio Gdansk


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki